УСУНЕННЯ НЕБЕЗПЕКИ

Я вважаю: неодружені люди, що розуміють ціну вибачення, обговорюватимуть це ще під час побачень. Рівень, якого вони досягнуть у навчанні розмовляти мовами вибачення один одного, визначатиме те, як вони справлятимуться з образами після одруження. Якщо немає прогресу до одруження, то це слід сприймати як сигнал про небезпеку: «Ще не час одружуватись».

Ось приклади трьох пар, які під час зустрічей обговорювали питання вибачення у своїх стосунках і досягли чудових результатів.

«Я був готовим рухатись далі»

Сенді була похмурою і часто псувала чудовий вечір своїми негативними емоціями. Суп виявлявся надто гарячим, салат зів’ялим, а стейк надто твердим – справжнє підбадьорення для Раяна, який запросив жінку в добрий ресторан. «Спочатку я думав, що це через певні дні в місяці, – зазначив Раян. – Потім я помітив, що ні дата, ні місце не мали значення; Сенді завжди знаходила, на що поскаржитись. Я вже був готовий викреслити жінку зі свого життя і рухатися далі».

«Отож, я повідомив, що найкращим для нас двох буде розійтися. Сенді запитала про причину, і я пояснив. Я подумав, що нічого не втрачаю, а їй це може допомогти».

Тоді Раян розповів мені про розвиток подій. «Я ніколи не чув такого вибачення! – визнав чоловік. – У цей час я нічого не знав про п’ять мов вибачення, але Сенді використала всі».

«Я відчув щирість жінки, тому запитав, чи не хотіла би вона відвідати консультанта. Сенді погодилася і зізналася, що сама обмірковувала це. Наступного тижня жінка домовилася про зустріч. Це започаткувало зміни. За шість місяців Сенді стала абсолютно іншою людиною.

Це трапилося близько двох років тому, і зараз ми обговорюємо можливість одружитися. Сенді – прекрасна людина. Зараз, коли вона навчилася позитивно налаштовуватися, ми чудово проводимо час разом».

У випадку Сенді поштовхом до щирого розкаяння став візит до консультанта. Деякі вважають, що саме консультації врятували стосунки. Але нічого би не вдалося без Раянового люблячого протистояння, яке і підштовхнуло Сенді до щирого вибачення. Вибачення відкрило двері прощенню, а консультації допомогли стосункам розвиватися.

Усі ми розвиваємося. В усіх нас є свої слабинки. Коли ми просимо вибачення за свою образливу поведінку, то робимо кроки до змін і, таким чином, уможливлюємо продовження і процвітання наших стосунків.

Добра порада для «чоловіка-порадника»

Джейк та Нікі зустрічаються два роки. «У нас все розвивалося дуже повільно, – згадував Джейк. – Навіть не знаю, чи можна назвати зустрічі в перший рік побаченнями. Ми час від часу обідали разом і грали в теніс. Ми обидва любимо цю гру. І якось одного вечора в мене з’явилося сильне бажання поцілувати Нікі. Я запитав: “Можна я тебе поцілую?” Вона відповіла: “Звичайно, можна. А ти цього хочеш?”. “Так”, – сказав я і нахилився до її губ. Я не знаю, що трапилось, але з цього вечора наші зустрічі переросли в побачення.

Усе було добре протягом шести місяців, а потім я почав помічати критику за ставлення до дівчини, як до дитини. Я не зрозумів суті проблеми, тому попросив пояснити. Нікі повідомила: “Коли я ділюся якоюсь пов’язаною з роботою проблемою, ти майже завжди радиш, що робити. Наступного дня ти запитуєш, чи я прислухалася до твоїх порад. Мені це не подобається! Ти нагадуєш мені тата, який каже мені, що робити, а потім перевіряє виконання”».

«Чесно кажучи, – зізнався Джейк, – відповідь Нікі мене вбила. Я не відчував усього цього. На мою думку, я просто намагався допомогти. Я почав читати деякі книжки і зрозумів, що таких чоловіків, як я, є багато. В одній книзі нас назвали «чоловіками-порадниками» – повідомте нам свою проблему і ми порадимо, як її вирішити. Я справді думав: коли Нікі ділиться зі мною проблемою, допомога – це саме те, що їй потрібно. Зараз я розумію: Нікі прагнула співчуття, а не вирішення проблеми Тому я навчився говорити: “Я розумію, як тебе це засмутило. Я, напевно, на твоєму місці почувався би так само”. Я ніколи нічого не раджу, якщо мене не попросять про це».

«Це правда, – визнала Нікі. – Джейк дуже змінився. Я ніколи не забуду вечора, коли він попросив вибачення. Це було за тиждень після відвертої розмови про проблему. Думаю, Джейку знадобилося не так багато часу на обдумування всього. Джейк почав так: “Вибач. Я не усвідомлював, що роблю. І щиро намагався допомогти. Зараз я розумію, що поводився неправильно Я сам руйнував наші стосунки і шкодую про це”. Потім Джейк запитав мене, чого я хочу, коли ділюся з ним проблемами на роботі чи в іншій сфері життя. Мене справді вразили таке прагнення змін і розрахунок на моє розуміння. Вибачення Джейка виглядало дуже щирим».

«Це було великим уроком для мене, – сказав Джейк. – Я ніколи не замислювався про таке раніше. Зараз я все розумію, але тоді нічого не усвідомлював. Я дуже щасливий, що Нікі дала мені ще один шанс, а не викреслила зі свого життя. Коли я почав розуміти Нікі краще, то відчув поліпшення стосунків. Жінка навіть інколи просить моєї поради. Я зазвичай посміхаюсь і спочатку цікавлюся: “Ти впевнена, що хочеш це почути?»

Пізніше я дізнався, що основною мовою вибачення чоловіка є щире розкаяння, а додатковою – взяття на себе відповідальности. Коли Джейк сказав: «Вибач. Я припустився помилки. Як мені діяти по-іншому в майбутньому?», він, безумовно, розмовляв мовою жінки. Нікі змогла йому пробачити, тому що, на її думку, вибачення чоловіка було дуже щирим.

Час прозріння

Наприкінці семінару з мов вибачення Джексон та Сара підійшли до мене, аби розповісти про прозріння – усвідомлення, що основною проблемою було незнання мов один одного.

Джексон визнавав: «Мені шкода», але Сарі потрібно було більше. «Я хотіла почути від нього: “Я припустився помилки. Ти мене пробачиш?”, — пояснила вона. — До сьогоднішнього вечора я сама не усвідомлювала того, що хочу почути. Я розуміла єдине: “Мені шкода” було недостатнім».

Я подивився на Джексона і запитав: «А яка ваша мова вибачення?»

«Основна – це залагодження образи, – сказав він. – Я хочу, аби Сара зробила щось для виправлення своєї помилки».

«А як Сара зазвичай просить вибачення?»

«Вона каже: “Я помилилася. Ти мене пробачиш?” Я завжди прощав, але вибачення ніколи не здавалися щирими. Зараз я розумію, чому. Я завжди намагався якось компенсувати образу, запрошуючи до ресторану чи купуючи подарунок».

«Я цінувала такі дії, проте вони не могли замінити мені визнання: “Я припустився помилки. Ти мене пробачиш?”, – зізналася Сара. – Насправді мені інколи здавалося, що ці подарунки й обіди були спробою уникнути вибачення».

«Дякуємо за те, що розповіли про мови вибачення, – сказав Джексон. – Гадаю, це дуже змінить наші стосунки».

За вісім місяців ми з дружиною отримали запрошення на весілля Джексона та Сари. Я скористався нагодою, щоб запитати: «Ну, як вам вдається розмовляти мовами вибачення один одного?»

«Ми чудово з цим впоралися, – втішився Джексон. – Сара навчилася залагоджувати образу, а я навчився говорити: “Я припустився помилки. Ти мене пробачиш?”»

Сара додала: «І під час підготовки до весілля в нас з’явилося багато нагод просити вибачення».

«Ви на шляху до щасливого подружнього життя, – зробив висновок я. – Пам’ятайте, немає здорових шлюбів без щирих вибачень».

Навчання просити вибачення є життєво важливим вмінням, яке надасть стосункам щирости. Побачення повинні бути часом морального розвитку. Практично немає нічого важливішого в стосунках до одруження, ніж вчитися мови вибачення один одного і вільно нею розмовляти.

Попередній пост

ВИБАЧЕННЯ ПІД ЧАС ПОБАЧЕНЬ

Побачення називають американським улюбленим видом спорту для самотніх людей. «З ким ти зустрічаєшся?» є частим ... Читати далі

Наступний пост

ВИБАЧЕННЯ НА РОБОТІ

Я стояв у черзі до каси в банку. Хоча я затримався не більше, ніж на ... Читати далі