Чубаті тамарини

Для цього різновиду тамаринів існує декілька різних найменувань – усі веселі і життєствердні: ігрунка едипова, пінче або чубатий тамарін.

Останнього імені звірятка удостоїлися завдяки білосніжному чубку, який проходить по всій протяжності голови, – від лоба до потилиці. Цей елемент «зачіски» нагадує ірокез – тільки ірокез, що давно потребує стрижки: чубок настільки довгий, що спадає на самі плечі.

За цією деталлю зовнішності, до речі, легко судити про настрій і наміри тварин. Якщо вони гніваються або перебувають у поганому гуморі, ірокез встає дибки, а щоб ніхто не засумнівався в правильності розшифровки цього знаку, ігрунки підкріплюють цю дію недвозначним лютим оскалом.

Білявий «гребінець» – не єдина яскрава особливість чубатих тамаринів. За малих розмірів (довжина тіла близько 20 см. і довжина хвоста 35 см. при вазі, що не досягає і 0,5 кг) ці звірятка мають дуже і дуже колоритну зовнішність.

Спина в них темно-коричнева або чорна, кінцівки вкриті білястими або жовтуватими хутряними чобітками, а основа пухнастого хвоста має червоно-помаранчеве забарвлення. Невеликі вуха важко розгледіти через шерсть на голові, а от на мордочці шерсть практично відсутня. Величезні виразні очі забавних звіряток здатні передавати десятки різних емоцій.

Як місце проживання цей різновид тамаринів уподобав тропічні вологі і сухі ліси в північній частині Колумбії і на північному заході Панами. Селитися вважають за краще десь вище – у густій кроні дерев, куди вони видираються за лічені секунди: завдяки наявності кігтів і довгому хвосту, що служить балансиром, вони спритні, як білки, і здійснюють такі ж потужні стрибки.

Зрозуміло, що і спати вони вважають за краще на міцних гілках або серед сплетення ліан, укладаючись ще до заходу сонця. Прокидаються ігрунки на зорі, і весь день проводять у пошуках їстівного, іграх і праці.

Меню відрізняється різноманітністю – у ньому присутня як рослинна, так і тваринна їжа: зокрема, значаться квіти, фрукти, рослинний нектар, комахи, павуки, ящірки, змії та жаби.

Немало часу у своєму денному розпорядку ігрунки відводять гігієні: схоже, вони відчувають справжнє задоволення, займаючись чищенням шерстки один одного. Міміка чубатих тамаринів не занадто багата, зате природа нагородила їх дивним високотональним вокалом – видавані ними звуки дуже схожі на багатоголосе пташине щебетання. Виражаючи свої емоції і контактуючи з одноплемінниками, вони іноді пронизливо свистять, іноді голосно кричать, а часом дзвінко цокають.

Чубаті тамарини зазвичай складають групи з 5-20 тварин, де, окрім домінантної пари, є присутнім їх потомство, а також інші самки і самці. Найменші дитинчата всюди йдуть за батьками, пересуваючись верхи на батьківській спині.

Батьки взагалі проявляють напрочуд зворушливу турботу про потомство, навіть під час сну вони зігрівають малюків своїм теплом – так що на долю матерів доводиться хіба що годування. Тим більше що і старші браття з сестрами допомагають доглядати за малятками.

Попередній пост

Золотистий левовий тамарин

Золотистого левового тамарина називають ще золотистою ігрункою або розалією. Свою сонячну назву звірятко дістало завдяки ... Читати далі

Наступний пост

Карликова ігрунка

Дивлячись на цю маленьку істоту з величезними мигдалеподібними очима неможливо утриматися від посмішки – до ... Читати далі