Золотисті ігрунки із швейцарського зоопарку

У зоопарку міста Базель, Швейцарія, на світ з’явилися дитинчата дуже рідкісної тропічної мавпи – золотистого левового тамарина або золотистої ігрунки (вона ж розалія).

Дитинчата цього виду мавп у Швейцарському зоопарку не бачили от вже 20 років, тому поява малюків-близнюків стала для всіх справжньою подією.

Батьки малюків, золотисті ігрунки Ліліян і Кастро, були привезені в Швейцарію з Голландії і Швеції відповідно. Двійнята не є чимось незвичайним для золотистих ігрунок, швидше навпаки – народження одного малюка є більш окремим випадком.

Левові тамарини мешкають у Південній Америці. Ці невеликі мавпочки в основному живуть парами, живляться гусеницями і личинками. Хоча більшу частину їх раціону, приблизно 4/5, складають різні плоди, нектар і навіть смола дерев.

Золотиста ігрунка з Нью-Йорка

У широкій посмішці дитинчати золотистої ігрунки, що живе в нью-йоркському зоопарку «Проспект Парк», легко вгадується пустотливий і допитливий характер. Цьому малюкові лише два місяці, а він вже із задоволенням позує фотографам для сімейного портрета разом зі своїми батьками – парою золотистих левових тамаринів Теодорою і Пабло.

Перші чотири тижні дитинча провело на спині у своєї мами Теодори, а наприкінці п’ятого почало робити перші самостійні кроки, вивчаючи навколишнє оточення. Приблизно через півтора місяці малюк на рівних включиться в ігри своїх старших братів і сестер, а у віці чотирнадцяти місяців почнуть проявлятися риси дорослого тамарина.

Свою назву цей вид тамаринів дістав через вогняно-руду гриву, що обрамляє його обличчя і нагадує левову. Вважається, що золотистим кольором своєї шерсті тамарини зобов’язані тривалому перебуванню на сонці і дієті, багатій каротинами. Живуть золотисті левові тамарини в лісах уздовж Атлантичного узбережжя Бразилії.

Попередній пост

Чубаті тамарини з Базеля

У зоопарку швейцарського Базеля на світ з'явилися два дитинчата чубатого, або Едипового, тамарина. Як і ... Читати далі

Наступний пост

Дитинчата золотистих тамаринів

Менш ніж через рік після появи на світ свого первістка на ім'я Ороліто, пара золотистих ... Читати далі