Дитинчата золотистих тамаринів

Менш ніж через рік після появи на світ свого первістка на ім’я Ороліто, пара золотистих левових тамаринів із зоопарку Метропаркс у Клівленді стала батьками ще двох помаранчевих малюків.

Дитинчата весь свій час проводять поряд з мамою Брі і татом Куміном і, схоже, у сімейства все гаразд.

Поява трьох малюків за останні десять місяців стала для зоопарку Метропракс великою удачею. Починаючи з 1997 року, у зоопарку Метропаркс з’явилися на світ дев’ятнадцять дитинчат цього рідкісного виду тамарина.

Золотисті левові тамарини є яскраво забарвленими помаранчевими мавпами, що живуть невеликими сімейними групами на території Південної Америки. Велика кількість волосся, що обрамляє їх обличчя, нагадує левову гриву і складає назву цього підвиду.

Усі члени групи, включаючи дорослих самців і підлітків, беруть участь у вихованні підростаючого покоління. Дитинчата з’являються на світ з розплющеними очима і густим волосяним покривом і важать близько 55 гр. Дорослі тамарини зазвичай важать від 600 до 700 г і зростають до 40 см. Хвіст золотистої ігрунки може досягати до 37 см. у довжину.

Золотиста ігрунка завжди з мамою

У зоопарку Санта-Барбари з’явилося на світ яскраво-помаранчеве дитинча золотистої ігрунки.

Для зоопарку це другий випадок успішного народження золотистої ігрунки. Дитинча ще зовсім маленьке і проводить увесь свій час, чіпляючись за спину матері.

Це друге дитинча в пари золотистих ігрунок. Куратори виставки вирішили не обмежувати доступ старшого дитинчати до новонародженого, щоб він міг набиратися досвіду, який буде йому корисний у догляданні за своїм майбутнім потомством.

Золотисті ігрунки уперше були описані ченцем-єзуїтом Пігефетою, літописцем подорожей Магеллану, який порівняв їх з “красивими мавпоподібними кішками, схожими на маленьких левів”.

Дорослі тварини моногамні і разом беруть участь у вихованні своїх дитинчат. Після народження малюк весь час знаходиться на спині матері, покидаючи її тільки для годування. Приблизно у дванадцять тижнів дитинчата золотистої ігрунки переходять на дорослу їжу.

Попередній пост

Золотисті ігрунки із швейцарського зоопарку

У зоопарку міста Базель, Швейцарія, на світ з'явилися дитинчата дуже рідкісної тропічної мавпи – золотистого ... Читати далі

Наступний пост

Дитинча імператорського тамарина із зоопарку Белфаста

У зоопарку Белфаста, що в Північній Ірландії, на світ з'явилося дитинча імператорського тамарина, якому дали ... Читати далі