Глибинні причини

Зараз прийнято шукати глибинні причини негараздів українців, тобто фактори, що призвели до трагічних епізодів історії українського народу. Проте значно менше говориться про причини проблем сучасних українців, хіба що створюються спроби звалювати всі причини негараздів на минуле, з яким, як вважає багато хто, нам «просто не пощастило».

Не будемо тут зараз занурюватися в різноманітні історичні аспекти та паралелі, проте здається, що копирсання в минулому – часто лише спроба уникнути сьогодення, втекти в іншу реальність і не звертати уваги на ті проблеми, які постають перед нами сьогодні і потребують нагального вирішення.

Проте комусь здається легшим нарікати на «тяжку історичну долю» (ніби в якогось іншого народу ця «доля» була легшою), ніж вирішувати наявні проблеми та виклики, які невтомно підкидає нам життя. Тому краще поговоримо про 2 глибинні причини (окрім вже згаданого нарікання на «тяжку долю»), які часто заважають досягнути нашим співвітчизникам більшого в житті.

Першою в цьому списку ми поставили надмірну емоційність – рису характеру, прямо протилежну розсудливості, тверезій і виваженій оцінці наявної ситуації. Яскравий приклад емоційності – історія про загублений дружиною телефон. Тільки ця житейська ситуація відбувається в нас у масштабах цілої країни – багато, якщо не більшість громадян вперто відмовляються щось там аналізувати, думати про можливі наслідки власних вчинків, намагатися вчитися хоча б на власних помилках, якщо не виходить на чужих. Для цих людей краще піддаватися впливу власних (часто інспірованих зовні) мінливих емоцій і через це, з року в рік повторювати ті самі помилки.

Друга характерна причина наших негараздів – це відсутність вдячності за те, що ми маємо. А якщо людина невдячна, то вона не цінує того, що має… Хіба що, коли втратить це, проте вже буде запізно…

Ці дві глибинні вади: надмірна емоційність та невдячність (звичайно, існують інші, проте ці дві найбільш характерні, як на нашу думку) є причиною негараздів не тільки цілого народу, країни, але й окремих сімей. Приклади цього, напевно, ви зможете знайти самостійно: чи в чужих сім’ях, чи, на жаль, у власній сім’ї.

Лікарі кажуть, що половина успіху вдалого лікування – це вчасно поставлений вірний діагноз. Сподіваємось, що особисто у вас, у вашій родині, і в України є ще шанс на зцілення.

З любов’ю, редакція сайту

Попередній пост

Важливість професіоналізму

На сьогоднішній день багато українців переконані, що майбутнє України – в Європі. Причин, що змушують ... Читати далі

Наступний пост

Глибинні причини. Частина 2

І знову про «глибинні причини» негараздів українців, а саме про причини їх незадовільного матеріального становища. ... Читати далі