Подарунок для Миколая

Текст:

Свято Святого Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Серед дітей на Західній Україні встановилася традиція писати Св. Миколаєві листа, в якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року, і просить про подарунки.

Це добре відомо, але ви, раптом, не задумувалися, чому постать св. Миколая так приглянулася людям? Адже зазвичай в історію входять люди, які чинили у своєму житті насильство: правителі, полководці або тирани. Не менш відомі знамениті вчені, винахідники, чиї відкриття перевернули весь світ. Значно менш відомі люди, які за свого життя чинили добро. Чому це так? – Бо людство схиляється перед силою, владою, які важко уявити без застосування сили, насильства. А яка ж сила в добра?

Схиляються люди перед силою, але люблять добро, особливо, якщо воно звернене особисто до них. Особливі ж випадки доброти люди шанують і пам’ятають дуже довго. От чому до сьогодні в багатьох країнах світу шанують святителя Миколая – реальну історичну особу, єпископа містечка Мири Лікійські, що в сучасній Туреччині. Хоча зі смерті святителя спливло багато віків (помер він 6 грудня 346 року), проте пам’ять про його доброту залишилася у віках.

Дехто може зауважити, що історія його життя насправді нам мало відома, і тому не варто вшановувати святителя. Такі скептики почасти праві, але лише в певній мірі: адже 6 грудня в церквах, що користуються Григоріанським календарем, та 19 грудня в церквах, що живуть за Юліанським календарем, вшановується передусім доброта святителя, а не його особа. Принаймні, саме так це свято сприймає більшість людей.

Тому, якщо комусь у силу низки причин не до вподоби вшанування пам’яті святого, він може іменувати цей день святом доброти. Миколай не буде стосовно цього проти, особливо, якщо ви цього дня подарите хоча б дрібку свого тепла не тільки близьким, але малознайомим чи геть незнайомим людям. Хочете вірте, хочете ні, але це буде справжнім подарунком для святителя, якого в Україні просто, по-сімейному, іменують Миколою.

З любов’ю, редакція сайту

Попередній пост

«Істинність» новин

Однією з характерних ознак більшості наших сучасників є начебто їх «обізнаність». Чому в лапках? Бо ... Читати далі

Наступний пост

Щоб рік не розчарував

Минає 2019-й рік, гряде 2020-й. Багато експертів (чи «експертів»? – загалом, час покаже) стверджують, що ... Читати далі