Півень чи курка?

Надмірно турботливі жінки, занадто опікуючись своїми чоловіками, не дають їм змоги зростати й позбавляють їх можливостей оцінити своїх дружин.

Чоловік, якого раптово примусити три дні займатися домом і дітьми, вважатиме, що впорається зі щоденними проблемами ліпше, ніж дружина.

 

Опинившись у такій ситуації, чоловік нерідко тішиться, що, нарешті, зможе показати, як повинен функціонувати дім. Адже вже віддавна знає це. Безліч разів розповідав про це дружині, але вона не хотіла його слухати. А крім того, коли не буде дружини, він зможе вирішити свої невиконані й відкладені справи. Швиденько впорається з домашніми обов’язками, прилаштує десь дітей і спокійно займеться собою.

Лише несподіванки

Та вже першого дня виникають непередбачувані обставини. На вечерю не вистачило хліба, який раніше завжди був у хлібниці. Найближча продуктова крамниця (несподівано) о двадцятій годині вже зачинена й треба їхати до супермаркету. А там якісь безглузді черги. Діти тим часом сваряться через якісь дурниці. А пізно ввечері з’ясовується, що за уроки вони навіть не бралися. І телефон, як на зло, не вмовкає ні на хвилину. Одним словом, хоч сядь та й плач…

На третій день чоловік, купивши квіти, разом з дітьми зустрічає дружину на вокзалі. Тільки би потяг не запізнився. Повернулася! На неї з нетерпінням чекав чоловік, що вже перебував на межі виснаження. Йому, щоправда, нічого за ці три дні не вдалося полагодити, але вижив! І діти теж! Тепер дружина більше не мусить йому пояснювати, що вдома, все ж таки, є чимало речей, які треба зробити, й що ці дрібниці можуть дуже втомлювати.

Надмірна опіка – це погано

Ця злегка прикрашена розповідь не є зрадою чоловічої солідарности. Ми справді, не зі злої волі, певних речей, зазвичай, не помічаємо, а експеримент, пережитий на власній шкурі, дає нам змогу краще зрозуміти дійсність і, у результаті, ліпше й мудріше в ній функціонувати. Такий досвід нам просто надзвичайно потрібний.

Та що з того, якщо дуже багато дружин усе життя дбайливо оберігають чоловіків від таких випробувань. Роблять це, керуючись своїм своєрідним розумінням любови, а в підсумку стають одним з чинників, який звужує світогляд їхніх чоловіків, не даючи їм, зокрема, бачити домашньої дійсности у всій її повноті. Чи в такому випадку претензії щодо недооцінювання, які масово мають дружини, справді слід завжди й цілковито адресувати чоловікам? Чи частково причина зла не прихована в самих дружинах і їхніх учинках? Хоч там як, але вони, теж, принаймні частково, могли би зарадити злу. І це завжди й усім ішло би лише на користь.

Забава в закоханих

Один американський юрист опублікував у газеті оголошення, що веде справи, пов’язані з розлученням, безкоштовно. Зрозуміло, що, у зв’язку з високою вартістю юридичних послуг, до нього відразу ж вишикувалася довга черга прохачів. У розмові з подружніми парами, які приходили до нього, він підтверджував інформацію, подану в оголошенні, але додатково ставив одну умову: “Спочатку ви повертаєтеся додому й упродовж місяця вдаєте пару закоханих. Розмовляючи, будьте ніжними, постійно робіть одне одному дрібні приємності, тіштеся кожному гарному вчинкові партнера й навзаєм дякуйте за все. Нехай чоловік впродовж цього часу піклується про почуття дружини. Нехай стократно дякує їй за все, що вона робить удома, й, у міру сил, часу й своїх умінь, допомагає їй. Нехай чоловік носить дружину на руках. Нехай дружина захоплюється мудрістю й досягненнями чоловіка. Нехай гордиться ним. І все це – лише місяць”. Зрозуміло, що після сумлінного виконання всіх цих вказівок через місяць жодна пара не повернулася до юриста, щоби розлучитися.

Часто чоловік і дружина, прийшовши в родинну порадню, кажуть: “Ми вже все перепробували, наш випадок – безнадійний”. А ви пробували бавитися в закоханих? Що? Думаєте, що нічого не вийде, що не зумієте? Спробуйте, адже це тільки забава.

Попередній пост

Не любимо критики

Аби мати почуття власної гідности, чоловікові конче потрібно, щоб інші цінували його за мудрість. То ... Читати далі

Наступний пост

Делікатна стать

Неправильне розуміння статевости може породити труднощі, марні сподівання або, навіть, стати причиною життєвих трагедій. Сучасна ... Читати далі