Заради суспільного блага

Причина багатьох негараздів України полягає в тому, що її населення сприймає державу за образом, який йому вселила радянська влада. А саме: держава для населення – це дбайлива мати, яка плекає і оберігає своє дитятко-народ, від якого вимагається лише одне – щоб він був «слухняним». «Слухняність» полягала передусім у тому, щоб народ в усьому покладався на державу та не ліз у «державні справи», тобто у сферу управління державою.

Образ виявився привабливим, на який повелося, напевно, більшість населення. Втім, це був вигаданий образ, як і більшість того, що пропагувалося в СРСР. І якщо радянська держава і відповідала якомусь образу, так це був швидше образ злої, деспотичної мачухи, які всіма силами намагалася позбутися своїх названих «дітей», тобто населення, яке фактично «спалювала» на численних мега-будівництвах та багатьох збройних конфліктах по всій земній кулі.

Проте попри цей факт, на сьогоднішній день багато людей продовжують вірити в цю пропагандистську брехню, та намагаються втілити цей міф у життя, невтомно шукаючи чергового «рятівника нації», який заодно вирішить усі, чи хоча б майже всі їх проблеми. При чому в найкоротшій термін. Напевно, не треба нагадувати, чим всі ці очікування закінчуються…

Що робити в такій ситуації? Починати розуміти, що держава – це спільна справа всіх людей, які населяють її. І зважаючи на це, ми повинні діяти спільно заради суспільного блага, тобто в державних справах ми повинні зважати передусім на суспільне благо, а не на особисті забаганки. Повинні навчитися розділяти особисте і суспільне, і не змішувати їх. У такому випадку, за умови дотримання цієї житейської філософії переважною більшістю населення, в Україні буде толк, реальні зміни до кращого. В іншому випадку, з переважанням особистісного над суспільним, буде подальше тупцювання на місті, з поступовим погіршенням економічної, суспільної та усіляких інших ситуацій у країні.

На додаток, звичайно, можна було закликати розпочати таку пояснювальну роботу серед широких верств населення, проте насправді це буде зайвим. Принаймні для більшості, для якої набагато краще далі нудьгувати за вигаданими образами з минулого, ніж відкрити для себе гірку житейську правду: «Якщо не подбаєш про себе сам – про тебе ніхто не подбає».

Редакція сайту