Урок делікатности й покори

Дружина повинна бути для чоловіка провідником по самій собі.

Американський сексолог Віт сказав: “Якщо чоловік під час сексуального співжиття робитиме те, що здаватиметься йому природним, то майже завжди й під будь-яким оглядом чинитиме неправильно”.

 

Думаю, що слово “майже” можна було би з попереднього речення спокійно викреслити. А ось типовий і яскравий приклад того, про що було сказано: чоловік, дуже сильно стискаючи дружину за плечі, відчуває разом з напруженням м’язів, як зростає його сексуальне напруження, тимчасом як жінка відчуває лише біль. Якщо дружина, цілком природно зреагувавши на дії чоловіка, скаже: “Відпусти мене, бо поламаєш мені ребра”, – то наразиться на обурення чоловіка. Він їй так “сильно” демонструє свою любов, а вона зовсім неромантично говорить про поламані ребра.

Нехай вона керує пестощами

Отож, навіть коли йдеться про найпростіші жести тіла, дружина (знаючи свої реакції) повинна покерувати діями чоловіка або, принаймні, поінформувати його, які відчуття викликають у неї конкретні пестощі з його боку. Приблизно 20 років тому відомий лікар на зустрічі з подружжями сказав: “Нехай дружина візьме руку чоловіка й водить нею по своєму тілі, повідомляючи, що відчуває, що переживає”. Це висловлювання викликало обурення в надто ревних колах: “Це порнографія”. І зовсім неслушно, бо сфера статевости є прекрасною й повинна служити святим цілям – поглибленню співпричастя подружніх партнерів і передачі життя.

Без святенництва

На жаль, людина нерідко перетворює цю прекрасну й святу сферу на територію незаконних розваг. Поширюється моральне зло, нечистота, загальний занепад пристойности, розгнузданість і, навіть, злочинність, включно з убивствами. Злим учинкам завжди передують нечисті думки, які немовби урухомлюють певні механізми.

Ситуацію погіршує брехня й святенницьке трактування статевости, часто притаманні дуже порядним в усьому іншому людям. Вбачаючи зло там, де його немає, де, навпаки, діється добро, можна отримати погані результати. Треба звільнятися від цього. Звичайно, не відкидаю й не заперечую тут природної, здорової сором’язливости, конче потрібної інтимности й принципів приватности, бо того, що діється між дружиною й чоловіком, у жодному разі не слід виносити на публічний огляд і робити набутком громадськости.

Не тільки жести

Роль дружини як провідника теренами статевости в жодному разі не повинна обмежуватися тим, щоби навчити чоловіка лише жестів тіла, які – щоправда – чимало важать, але, все ж, є другорядними стосовно пребагатого психічного й духовного пласту. Іншими словами, дружина повинна відкрити для чоловіка свій внутрішній світ, втаємничити його в усю глибину її переживань, пов’язаних з тілесним єднанням, котре відбувається, як-не-як, всередині її тіла (це має неабияке психічне значення, незрозуміле для чоловіка, для якого все це діється “назовні”).

Урок делікатности й покори

Це втаємничення чоловіка, який відчуває дійсність зустрічі інакше, головним чином – за посередництвом сили своїх відчуттів – не є ні простим, ні таким, що може здійснитися моментально. Це важкий процес, який вимагає від дружини великого терпіння й делікатности, а від чоловіка – покори.

Делікатність з боку жінки потрібна з огляду на велику вразливість (часто навіть надмірну) чоловіка щодо своєї сексуальної привабливости. А покора чоловіка, своєю чергою, необхідна для того, аби він зміг прийняти як об’єктивну правду й, водночас, як вказівки, які спонукатимуть його до дій, те, що відчуває лише жінка, а він ані безпосередньо не відчуває, ані навіть не розуміє.

Якщо чоловік визнає очевидну правду, що те, що суб’єктивно заважає дружині, об’єктивно нищить їхні стосунки, – це стане ключем до успіху в процесі глибокого пізнання й розвитку сексуальних стосунків подружжя.

А отже, втаємничення чоловіка не є ні простим, ані таким, що може відбутися миттєво; воно є процесом, який, якщо його правильно скерувати, обидва подружні партнери можуть переживати з величезною радістю.

Попередній пост

З жіночого погляду

Багато людей уважають, що лише жінка легкої поведінки може говорити про справи, пов’язані зі статевістю. ... Читати далі

Наступний пост

Праця задля налагодження стосунків

Чоловік і дружина швидко набриднуть одне одному, якщо зосередяться лише на тілесних задоволеннях. Налагодження глибоких ... Читати далі