Дитинча вомбата із зоопарку Таронга

Днями австралійський зоопарк Таронга представив нове дитинча довгошерстого вомбата. Восьмимісячне малятко, що отримало ім’я Сідней, щойно покинуло сумку своєї матері і почало вивчати оточуючий світ на радість співробітників і відвідувачів парку дикої природи.

Як розповідає Брет Фінлейсон, старший доглядач за сумчастими, вони дуже щасливі, що в їх зоопарку на світ з’явилося дитинча вомбата, оскільки розведення цих сумчастих є непростою справою, як відомо вомбати досить важко розводяться в неволі.

– Добре, що наші вомбати відразу сподобалися один одному, інакше в них нічого б не вийшло, – зауважує Брет Фінлейсон. — Вомбати взагалі дуже розбірливі в підборі партнера. Крім того, самка вомбата здатна виростити тільки одне дитинча.

Сумка в неї повернена назад. А все через те, щоб при ритті в неї не потрапляла земля. Новонароджене дитинча перебуває в цій сумці від шести до восьми місяців, після чого не покидає матір і залишається біля неї впродовж наступного року.

Тривалість життя в умовах дикої природи – до 15 років, а в неволі (за належного догляду) вони можуть прожити і до 25 років. Як відомо, був офіційно зареєстрований випадок, коли вомбат прожив цілих 34 роки! Цього вомбата звали Патрік і жив він у Баларатському парку дикої природи (штат Вікторія, Австралія).

Ці забавні тварини прекрасно плавають, досить швидко бігають (особливо у випадку загрози їх життя), у разі потреби можуть лазити по деревах. У вомбатів прекрасний нюх, завдяки якому вони легко знаходять їжу і чують ворогів. Вони можуть довго обходитися без води, тому жаркий австралійський клімат їм дуже підходить.

Попередній пост

Вомбат Хлоя із зоопарку Таронга

Австралійський зоопарк Таронга представив свого нового вихованця – маленького вомбата-дівчинку на ім'я Хлоя, чию маму ... Читати далі