Про важливість спілкування з дітьми

Минулого разу ми підняли розмову про те, що батькам необхідно цікавитись захопленнями власної дитини, якщо вони, звичайно, хочуть бути в курсі її дорослішання, становлення її особистості. А це у свою чергу неможливе без спілкування.

Дуже добре, якщо батьки, спілкуючись з дітьми, будуть поводитися з ними як з рівними, не ставитимуться зверхньо, за правом «бо ми їхні батьки». Діти рано чи пізно виростуть, так що аргумент «я – дорослий: я більше знаю, більше вмію, тому ти маєш мене слухати» перестане діяти, а от звичка ставитися зверхньо до власної дитини – залишиться, що, ясна річ, не покращить стосунки з дорослими дітьми.

Батькам варто пам’ятати, що вони – не тільки люди, які привели дитя в цей світ, а ще люди, які користуються цілковитою довірою їхньої дитини; люди, які повинні підготувати її до подальшого життя в дорослому світі, про який малеча і гадки не має. Адже діти переконані, що світ з’явився одночасно з ними і обертається виключно навколо них! І краще щоб батьки, а не хтось інший розширив для них межі цього світу, навчив як слід правильно поводитись у житті.

А це зробити вкрай складно, якщо у вас не буде дружніх стосунків з дітьми. Такі дружні, довірливі стосунки надзвичайно важливі для того, щоб ваші діти, коли потребуватимуть допомоги в пізнанні цього світу, звернулися б за порадою саме до вас, а не до друзів та подружок, які мають такий самий життєвий досвід, часто викривлений сучасними ЗМІ.

Звичайно – це надзвичайно складна праця бути другом своєї дитини і починається вона з того часу як малюк приходить у світ. Але що може бути для батьків важливіше за щастя власної дитини?

Ну, а на додаток кілька статей про важливість спілкування з дітьми. Сподіваємось, вони будуть корисними для вас.

З повагою, редакція сайту

Попередній пост

Значення динозаврів у вихованні дітей

«Причому динозаври до виховання дітей?» – цим цілком доречним запитанням може багато хто задатися, прочитавши ... Читати далі

Наступний пост

Маленька дівчинка

При перегляді світлин родини вже колишнього Президента США Барака Обами, дивлячись на світлини їх сімейного ... Читати далі