Найбільші тварини

Сьогодні наш світ повний найдивовижніших істот, які вражають своїми формами і розмірами. Що ж це за тварини, і в яких природних умовах вони мешкають? Про це ми сьогодні і поговоримо. Рейтинг заснований на масі, висоті і також довжині тварин.

1 місце. Синій, або блакитний кит

Найбільша тварина на Землі – синій, або блакитний кит. Навіть динозаври не можуть змагатися з ним – його розміри вражаючі. Цей морський ссавець може сягати довжини 30 метрів, вага може бути більше 180 т., навіть язик цього гіганта важить близько 2,7 тонн (розміром з азіатського слона). Маса серця синього кита близько 600 кілограм – це найбільше серце у світі.

Макет китового серця в реальний розмір

Величезні легені синього кита (об’єм яких – 3 тисячі літрів) дозволяють йому знаходитися на глибині без доступу кисню близько 20 хвилин. Максимальна швидкість, що розвивається цим ссавцем близько 35 км/год., а фонтан, що випускається ним при виході на поверхню – до 10 м.

2 місце. Кашалот

Наступний представник – кашалот – єдиний на сьогодні представник родини кашалотових. Є найбільшим серед зубастих китів. Самець кашалота зростає до 20 м. у довжину, а важить він до 50 т. Самки менш значних розмірів – від 11 до 13 м., а важать близько 15 т.

Цікаво, що голова дорослої тварини складає приблизно 35% від усієї довжини тіла. Зустрічаються кашалоти і більших розмірів, але це швидше виключення. У природі в кашалотів практично немає ворогів. Виключенням є косатки, що нападають на самок і дитинчат, з дорослим самцем вони змагатися не можуть.

3 місце. Африканський слон

Африканський слон – найбільша сухопутна тварина, що населяє нашу планету. Включає два види – лісовий і саванний. Займає в цьому рейтингу почесне третє місце. При висоті від 3 до 3,5 метрів і довжині тулуба – 6-7,5 м. маса цих тварин може сягати 6, а то і 12 тонн. Самки африканського слона менше самців: вони зростають до 2,7 метрів у висоту і 5,4-6,9 м. – у довжину.

Незважаючи на свої значні розміри, може пересуватися із швидкістю 35-40 км/год. (спокійно обжене людину). За добу він може з’їсти 300 кг. рослинної їжі. Через свою величезну масу спить стоячи. Дуже розумна тварина, яка здатна до взаємодопомоги і співчуття. Але, незважаючи на це, відноситься до найнебезпечніших тварин планети.

4 місце. Індійський слон

Індійський, або азіатський слон – друга за величиною сухопутна тварина після африканського слона. Висота азіатського слона може сягати 2,5-3,5 м., довжина його тіла близько 5,5-6 м., та і хвіст у цього слона не короткий – 1-1,5 м. Важити цей слон може від 5 до 5,5 тонн. Самки, так само як і у африканських слонів значно менші.

Ці слони є лісовими жителями. Віддають перевагу світлим тропічним і субтропічним широколистяним лісам з густим підліском, який складається з кущів і бамбука. Легко пересуваються крізь густі ліси і болотисту місцевість. Живуть у групах, які очолює найдоросліша і найдосвідченіша самка.

5 місце. Південний морський слон

Південний морський слон – вважається найбільшим ластоногим у світі. Ці великі і огрядні тварини можуть сягати 6 м. у довжину і маси 4-5 тонн.

Під водою можуть знаходитися близько 2 годин (офіційно зареєстрований рекорд), занурюються на глибину більше 1300 метрів. Усе своє життя морські слони приводять в океані, а на сушу вибираються рідко – в основному в сезон розмноження.

6 місце. Бегемот, або гіпопотам

Бегемот – ссавець із ряду парнокопитних. Корінний житель Африки.

Гіпопотами можуть вирости до 1,5-1,65 метрів, довжина тіла може бути від 3 до 5 метрів, а маса – 3 т. і більше. Ці тварини збільшують свою масу упродовж усього життя, також усе життя в них ростуть зуби і можуть сягати 0,5 м. у довжину. Цікаво, що тільки шкура бегемота важить 0,5 т.

7 місце. Білий носоріг

Дорослі тварини сягають висоти 1,6-2 м, довжини – близько 3,8-4,2 м. Середня вага білого носорога складає близько 3 тонн, бувають тварини значно більше – близько 8 т. Цікаве, що білий носоріг зовсім не білий, а швидше сірий. Таку назву він ймовірно дістав від бурського слова «wijde», що означає «широкомордий» – співзвучного з англійським словом «white» (укр. – білий).

8 місце. Морж

Моржі – ці гіганти зростають до 3 м. у довжину і масою до 2 т., товщина шкіри (на шиї і плечах самців) до 10 см, а шар жиру – до 15 см. Великі моржі прекрасно пристосовані для життя в суворих умовах Арктики. Живляться вони в основному молюсками, але можуть їсти і рибу.

9 місце. Чорний носоріг

Чорний носоріг – дещо менший за білого. Маса цієї тварини не перевищує 1,5-2 тонн, довжина тіла близько 3-3,5 метра, висота в плечах – 1,5-1,6 м. Природних ворогів у чорного носорога немає, тому він абсолютно не полохливий і через це автоматично стає легким трофеєм для мисливців. Цікаво, що тіло чорного носорога більше витягнуте в довжину і він легший, ніж білий.

10 місце. Гребінчастий крокодил

Гребінчастий, або морський крокодил – найбільша і наймасивніша рептилія на планеті. Гребінчастий крокодил може вирости до 5,5-7 метрів (зазвичай 5 м.) у довжину, вага дорослої тварини (самця) – від 409 кг до 1,5 тонн.

Цікавий факт: гребінчастий крокодил має високу комерційну цінність через свою шкіру, з якої виготовляють різного роду одяг, взуття та інше. Є об’єктом промислу і розводиться на крокодилових фермах.

Попередній пост

Найбільш стрибучі тварини

Хто зі світу тварин найбільш стрибучий? Кета Кета - велика і цінна промислова риба з родини ... Читати далі

Наступний пост

Найповільніші тварини

Усі добре розуміють, що велика швидкість, яку використовують тварини, є як засобом порятунку від хижаків, ... Читати далі