Маленький носоріг із сафарі-парку

Парк дикої природи The Wilds, що в штаті Огайо, представив дитинча рідкісного індійського носорога. Цей малюк став шостим індійським носорогом, що з’явився на світ у цьому сафарі-парку.

Носоріжок став третім дитинчам у 15-річної самиці по кличці Санья і у 11-літнього самця Рустама.

Трохи загальної інформації:

Індійський носоріг, або панцирний носоріг, або однорогий носоріг – значних розмірів травоїдна тварина, найбільший з азіатських носорогів. Ця досить могутня і величезна тварина, що сягає ваги в 2,5 і більше тонни. Великі самці можуть досягати до 2-х метрів у висоту в плечах, самиці дещо дрібніші.

Характерною ознакою однорогого носорога є його шкура, яка поділена складками на окремі великі ділянки, що нагадують панцир. Через це носоріг виглядає неначе броньований. У задній частині тіла на шкірних пластинах є шишкуваті здуття.

Завдяки такому дивному зовнішньому вигляду індійського носорога не можна сплутати із жодним іншим видом носорога. Ці могутні тварини мешкають у Північній Індії, у Непалі і Бутані. Віддають перевагу рівнинній місцевості чи рідколіссю.

Однорогий носоріг хоч і виглядає незграбним, проте у разі небезпеки він здатний розвинути швидкість до 40 км/год. Але напад на носорога в природному середовищі існування відбувається рідко, оскільки в нього практично немає ворогів.

Маючи слабкий зір, індійський носоріг може похвалитися своїм прекрасним нюхом, що дозволяє йому відчути людину або хижака за багато сотень метрів, головне щоб вітер був сприятливим.

Попередній пост

Суматранський носоріг

На півостровах Малакка і Індокитай, на островах Калімантан і Суматра, а також на території М’янми ... Читати далі

Наступний пост

Літаючі носороги!

Для того, щоб врятувати носорогів від браконьєрів екологам іноді доводиться прибігати до незвичних методів. Наприклад, ... Читати далі