Найшвидші сухопутні тварини

На Землі мешкає величезна кількість живих істот, кожна з них володіє тільки їй притаманними унікальними здібностями. Але для багатьох, якщо не сказати для більшості, представників фауни швидкість пересування – питання життя і смерті, тільки одні з них втікають, а інші наздоганяють. Тому давайте поговоримо про видатних бігунів серед тварин, що мають виняткові швидкісні дані, про тих, хто по праву вважається найшвидшими сухопутними тваринами нашої планети.

1 місце. Гепарди

Безумовно, пальму першості заслужено отримує гепард – найшвидша дика кішка, абсолютний рекордсмен серед сухопутних тварин. Гепард здатний прискорюватися до 115 км/год., а швидкість у 75 км/год. він зможе розвинути буквально за 2 секунди! На таке не здатна жодна сучасна тварина, та що тварина – на таке не здатен навіть автомобіль марки «Ferrari». Проте довго бігти з такою швидкістю гепард не може, та йому це і не треба, бо швидкість, яку він розвиває, перевищує швидкість зебр і антилоп майже в два рази.

2 місце. Вилоріг

Вилоріг, або вилорога антилопа займає почесне 2-е місце. Ця антилопа здатна розвинути швидкість до 88 км/год. Проте так само як і гепард, з такою швидкістю вона може бігти недовго, але і тривалий відпочинок після такої пробіжки їй не потрібен. Вилоріг – жвавий і витривалий бігун, здатний здолати відстань 6 кілометрів на швидкості близько 65 км/год. Він цілком спокійно може втекти і від гепарда.

3 місце. Антилопа Гну

Услід за вилорогом йде антилопа Гну – це стадна тварина, отже, пересуваються антилопи гну стадами, що дозволяє їм бентежити супротивника своєю численністю. Швидкість пересування такого стада може досягати 55-60 км/год. – таку швидкість антилопи можуть зберігати до півгодини. Доросла ж тварина короткочасно може розвинути швидкість до 80 км/год.

4 місце. Газель Томсона

4-е місце по праву зайняла газель Томсона. Ця газель найулюбленіша здобич гепарда, але і він не завжди може наздогнати її, оскільки крім того, що вона розвиває швидкість до 75-80 км/год. і може її зберігати тривалий час, вона ще і дуже високо підстрибує.

5 місце. Лев

5-е місце у лева! Лев у ривку може розвивати швидкість до 75-80 км/год., але робить це рідко, а якщо і розганяється, то досить важко. Швидкість 50 км/год. він набирає за декілька хвилин гону, але сила лева не в швидкості, а в умінні полювати групою.

6 місце. Лось

На 6-му місці – двометровий красень лось. Цей лісовий велетень може розвивати на рівнинній місцевості швидкість до 75 км/год., а в лісистій місцевості – 40-45 км/год. Молодого і здорового лося не так просто наздогнати хижакові, може тому вони рідко нападають на них.

7 місце. Африканський дикий пес

На сьомому місці розмістився африканський дикий пес. Ця тварина в гонитві за здобиччю може розвинути (на короткий час) швидкість до 70 км/год., а переслідувати жертву (довгий час) може зі швидкістю близько 55 км/год. – тут їй немає рівних. Це дуже витривалий хижак.

8 місце. Койот

На восьмому місці койот, або американський вовк – цей красень може переслідувати здобич із швидкістю 40 км/год., на коротких дистанціях – до 65 км/год., окрім цього койот може переміщатися стрибками, довжина яких – 2-4 метри, також він прекрасний плавець.

9 місце. Сіра лисиця

А от і дев’яте місце! Найверткіша, найспритніша і наймоторніша тварина – це сіра лисиця. Переслідуючи здобич, а це зайці, гризуни і пернаті, вона здатна розвинути швидкість до 64 км/год! Окрім уміння бігати ця лисичка навчилася лазити по деревах, що не робить жодна з лисиць.

10 місце. Джейран

На десятому місці джейран – він здатний бігти зі швидкістю близько 63 км/год. Таку швидкість це парнокопитне розвиває, намагаючись втекти від хижаків.

11 місце. Вомбат

На одинадцятому місці вомбат – ця тварина проводить майже все життя під землею, лазячи по власних тунелях. Проте їм досить часто доводиться виходити назовні, де їх можуть переслідувати хижаки. Рятуючись від переслідування, ці тварини розвивають швидкість до 61 км/год. Також вони добре плавають, залізають на дерева і зариваються в землю.

12 місце. Заєць-русак

Популярний герой казок – заєць-русак! Іноді може промчати зі швидкістю близько 60 км/год., але частіше вважає за краще відсиджуватися десь у затишному місці, ховаючись від хижака або ж біжить, заплутуючи слід.

13 місце. Китайський тигр

На 13-му місці китайський тигр (довжина тулуба близько 2,5 м, а вага – до 100 кг) – найшвидший серед усіх тигрів. Він може бігти із швидкістю 56 км/год., але бігає з такою швидкістю він виключно на невеликі відстані.

Попередній пост

Найменші тварини

Дослідники багатьох країн їздять по всьому світу в пошуках нових видів мініатюрних тварин, але знайти ... Читати далі

Наступний пост

Найшвидші птахи

Сокіл-сапсан Свої швидкісні показники намагаються демонструвати не лише істоти, що мешкають на ... Читати далі