Жираф

Жираф – найвища тварина на Землі серед наземних (до 6 м.), мешкає в Африці. Слово «жираф» бере своє походження від арабського слова «зарафа», що означає «нарядний».

Здається, що розташування плям на тулубах представників цієї породи має лише кілька варіантів, проте це далеко не так, більше того, кожен малюнок у жирафа індивідуальний точно так, як і відбитки пальців у людей.

Кількість ріжків на голові жирафа може сягати чотирьох, а іноді здається, що і п’яти. Насправді багато хто приймає кістковий наріст, який розташовується посередині лоба, за ще один ріг, що не відповідає дійсності.

За швидкістю жирафи цілком можуть обігнати скакового коня. Якщо їм загрожує небезпека або виникає якась інша необхідність, то ці тварини можуть мчати на швидкості до 55 кілометрів на годину. Проте в житті вони рідко користуються своїми біговими здібностями, частіше пересуваються в спокійному звичайному ритмі.

При цьому жирафи цікаво пересувають ноги: спочатку одночасно обидві праві ноги, а услід і ліві. Серед інших незвичайних властивостей жирафа відзначаються його стрибучі здібності: він може здолати бар’єр у майже два метри заввишки. Проте є в жирафа і недоліки: тонкі ноги і досить велика вага не дозволяють жирафу вибирати поверхню, він може пересуватися лише по рівній місцевості.

Більше половини життя жираф проводить за споживанням їжі. На прийом їжі в нього йде від 16 до 20 годин на добу. Живиться жираф виключно рослинами, віддає перевагу акації. З колючками справляється його слина, вона дуже густа і як би обволікає гостру поверхню, це значно полегшує споживання їжі із шипами. Через свій величезний зріст ця їжа дістається йому легко. Проте на сон у цієї тварини йде в середньому лише одна година на день, буває, що він спить і по десять хвилин.

Жираф, як і верблюд, може тривалий час обходитися без рідини – тижнями. Але вже якщо він дістався до води, то за один присід може спожити до 38 літрів. Можливо, це пов’язано з тим, що в хвилини водопою жираф особливо уразливий для хижаків. Для того щоб попити, жирафу треба низько опустити голову і широко розсунути ноги, що робить його неповоротким. Цим і користуються жирафові вороги.

У цієї тварини велике серце в самому прямому сенсі – його вага складає 11 кілограмів, довжина – 60 сантиметрів. Язик жирафа повністю чорний, його довжина сягає 45 сантиметрів.

Жирафи за вдачею одинаки. Вони дуже рідко збиваються в нечисленні стада. Іноді жирафи беруть у компанію антилоп і зебр, оскільки це додає їм безпеки. Хоча свідки кажуть, що сам жираф через силу свого удару може разом обезголовити царя звірів. Втім, лев – єдиний зі всього тваринного світу, хто реально небезпечний для жирафа.

Багато хто вважає, що ці тварини німі, проте це не так. Просто жирафи видають звуки на частотах, які недоступні людському вуху.

Жирафи виношують своїх дитинчат 14-15 місяців. Частіше на світ за один раз з’являється одне дитинча: зріст його складає приблизно два метри, а вага – близько п’ятдесяти кілограмів. Народжуються жирафи в екстремальних умовах. Оскільки мати народжує стоячи, то перше, що чекає малюка в цьому світі – падіння з 2-метрової висоти.

У неволі жирафи живуть приблизно на десять років довше, ніж у природному середовищі, де їх середній термін життя сягає близько 25 років.

Наступний пост

Як спить жираф?

Сплять жирафи вночі, але тільки по декілька хвилин підряд; тривалість глибокого сну в сумі, мабуть, ... Читати далі