Який обрати шлях?

Батьки хочуть для дітей найкращого, навіть того більше. І часто це проявляється в тому, що батьки хочуть дати своїм дітям кращу освіту, ніж є в них самих. Бо вони цілком правильно вважають, що освіта – це ключ до успіху їхньої дитини і заради цього прагнення йдуть на чималі жертви. Проте на них (як батьків, так і дітей) у цьому благородному пориві можуть чигати дві небезпеки, які часто зводять нанівець усі старання та намагання: незмога дитини вчитися чи її небажання вчитися далі (причому другий варіант може бути прямим наслідком першої ситуації).

Що стає причиною цих двох негараздів? Не треба відразу звинувачувати дітей у ліні чи невдячності, просто сьогоднішні навчальні програми настільки складні, що діти фізично не можуть опанувати їх, крім того, батьки часто припускаються помилки, вважаючи, що їх дитина повинна обов’язково закінчити університет, проте не звертають жодної уваги на те, як дитина вчиться в середній школі, а саме в школі закладається, так би мовити, навик до навчання. От чому в США приділяється така величезна увага початковій і середній освіті, які є запорукою до вступу у вищій навчальний заклад. В українських реаліях така підготовка набуває форми репетиторства. Крім того, при такому підході дитина вже свідомо готується до вступу за конкретною спеціалізацією, що неабияк мотивує.

Стосовно другої небезпеки – небажання вчитися. Окрім згаданої причини, що випливає з фізичної чи/та розумової неспроможності дитини сприймати навчальний матеріал, існує ще один поширений, і вкрай неприємний для батьків момент – дитині не подобається обраний ними її майбутній фах, що чудово ілюструє художній фільм «Біллі Елліот» (оригінальна назва: «Billy Elliot») 2000 року виходу на екрани, що розповідає про хлопчика, який попри бажання батька займатися боксом обрав… балет, і досяг у ньому… Краще самі передивіться цю чудову стрічку, уривок з якої пропонуємо вашій увазі:

Від себе лише хочемо додати, що в кожній людині прихована безліч талантів, і напевно, найкращий для неї варіант: коли вона цей талант (таланти) розвиватиме протягом життя на благо собі і людей. Про це не варто забувати батькам при виборі майбутнього фаху для їх дитини.

Сподіваємось, що ця інформація була корисною для вас.

З любов’ю, редакція сайту