Найшвидші птахи

Сокіл-сапсан

Свої швидкісні показники намагаються демонструвати не лише істоти, що мешкають на суші, але також ті, хто здатен піднятися високо в небо.

Швидкість тварин, що мешкають на суші, повністю залежить від будови скелета і від сили кінцівок. Швидкість пернатих, які ширяють високо в небі, залежить дещо від інших важливих чинників. Тут швидкість залежить не лише від будови скелета і від сили крил, але також і від особливого уміння користуватися всім цим. Про найшвидших птахів і піде наша розмова.

1 місце. Сокіл-сапсан

Сокіл-сапсан – це хижий птах розміром із звичайну ворону, проте це не заважає йому бути найстрімкішим серед усіх пернатих. Сокіл-сапсан полює в повітрі: перш ніж напасти на здобич, сокіл піднімається високо вгору, набираючи необхідну висоту, і тільки потім «блискавично» падає вниз. У такому падінні хижак розвиває швидкість аж до 350 км/год.

2 місце. Чорний стриж

Чорний стриж – головний суперник сокола-сапсана в швидкісному польоті, а також одна з його жертв. Проте сокіл сильно програє стрижеві в горизонтальному польоті, що дозволяє тому вислизати від свого ворога. Хоч чорний стриж і невеликий птах (розмах його крил – 40-46 см), але він з легкістю розвиває швидкість до 150, а то і 180 км/год.

Ці птахи усе своє життя проживають у повітрі, там вони проводять усі 24 години на добу. Ці птахи примудряються навіть спати в польоті: піднявшись на висоту від 2 до 3 тисяч метрів, вони кружляють там по спіралі, прокидаючись через кожні 5 секунд, щоб зробити черговий помах крилами.

3 місце. Сіроголовий альбатрос

Сіроголовий альбатрос – морський птах, в якого найбільший розмах крил – 3,5 м! Природно, що альбатрос не може здійснювати таких запаморочливих піке як сокіл-сапсан, проте він може летіти зі швидкістю до 130 км/год, яку здатен підтримувати впродовж 8 годин.

Окрім цього він може спати на висоті близько 2-3 кілометрів, кружляючи практично на одному місці.

4 місце. Гага

Гаги – вид великих морських птахів. Гага в горизонтальному польоті може розвинути швидкість до 100 км/год. Хоч вона і не така швидка як альбатрос, проте, має прекрасні якості плавця: за допомогою своїх крил гага може пірнати на глибину до 20 метрів, де вона ловить рибу, ракоподібних, різних молюсків. На сушу гаги майже не виходять.

5 місце. Голуб

Голуби – прекрасні літуни, що мають неймовірну пам’ять. Завдяки цій якості поштові голуби використовувалися в усі часи для пересилки кореспонденції. Швидкість польоту поштового голуба – 85-100 км/год. Можуть знаходитися в польоті близько 16 годин – без відпочинку!

6 місце. Шпак

Шпак – невеликий птах, який не лише прекрасно співає, але також прекрасно літає, розвиваючи швидкість польоту до 70 км/год. Шпак може долати сотні кілометрів під час щорічної сезонної міграції. Не можна не зауважити, що шпаки здатні на високій швидкості влітати в отвір свого «будиночку» і при цьому він абсолютно не травмується.

7 місце. Дрізд-горобинник (Чикотень)

Дрізд-горобинник – відрізняється від інших дроздів способом життя. Любить селитися в невеликих перелісках і паркових зонах – у густих лісах цю пташку не зустріти. Сама назва цього птаха, свідчить про його надзвичайну любов до горобини. Не дивлячись на те, що він трохи більший за шпака, проте швидкість в нього менше – близько 65-70 км/год.

8 місце. Ластівки

Ластівок дуже часто плутають із стрижами, проте, у ластівок ширші крила і більше виражена «вилка» хвоста. Крім того ластівки програють стрижам у швидкості. Швидкість ластівки близько 65 км/год. Проте ластівки набагато маневреніші за стрижів, вони можуть легко і не лише на великій швидкості, але і практично на місці, розвернутися на 360 градусів.

9 місце. Звичайний боривітер

Звичайний боривітер – хижий птах, далекий родич сапсана. Полює на невеликих гризунів, нападаючи на них згори. Розвиває швидкість до 60-65 км/год. Легко змінює повільний і стрімкий політ, віддаючи перевагу м’якому плануванню в повітрі.

10 місце. Чиж

Чиж – маленька співоча пташка, яка майже не спускається на землю, вважаючи за краще сідати на гілки дерев. У повітрі чиж здатний розвинути швидкість до 60 км/год.

Попередній пост

Найшвидші сухопутні тварини

На Землі мешкає величезна кількість живих істот, кожна з них володіє тільки їй притаманними унікальними ... Читати далі

Наступний пост

Самі ненажерливі тварини

Щоб жити, кожній живій істоті просто необхідно живитися, отримуючи при цьому всі необхідні органічні речовини, ... Читати далі