Галаго з Праги

Три дитинчати сенегальських галаго поповнили колекцію Празького зоопарку.

Самиці сенегальських галаго дають потомство двічі на рік – у листопаді, коли починається сезон дощів, і в лютому, коли настає суха пора року. Після приблизно чотирьох місяців вагітності в гнізді з листя з’являються на світ один або два дитинчата, які повністю залежать від матері – їх очі напівзакриті і вони доки не можуть пересуватися самостійно. Самиця бере новонароджених малюків у зуби і відносить у верхні яруси дерев, де вони будуть у більшій безпеці.

Характерною особливістю галаго є надзвичайно гострий слух. Їх величезні вуха, що складаються з чотирьох сегментів, немов антени, здатні уловлювати навіть найтихіші звуки, з великою точністю визначаючи положення хижака чи здобичі. Сенегальські галаго всеїдні – вони харчуються дрібними гризунами, комахами, насінням, фруктами, квітами і смолою дерев.

Дитинчата галаго з Південної Африки

У Південно-Африканському центрі з вивченню галаг один за другим з’явилися на світ два дитинчата – самиця і самець. Малюки отримали імена Чіпо, що африканською мовою суахілі означає «подарунок», і Дженалі, тобто «багатир».

«Малюки і їх батьки здорові, і ми не можемо бажати кращого, – розповідають співробітники Центру. – Дитинчата галаго зазвичай з’являються на світ вагою від сорока до п’ятдесяти грамів, і наші Чіпо і Дженалі не стали виключенням. За перший місяць життя вони майже в чотири рази збільшили свою масу, і тепер важать 178 і 183 грами відповідно. Коли вони виростуть і стануть дорослими, то важитимуть приблизно близько кілограма».

Галаго – нічні тварини, що розпочинають активну діяльність після заходу сонця. Їх великі круглі очі допомагають їм добре бачити в темряві, а великі вуха здатні уловлювати найвіддаленіші звуки.

У галаго дуже довгий пухнастий хвіст, що перевищує довжину їх тулуба, але він зовсім не пристосований для хапання. Щоб вправно пересуватися в густій кроні дерев, галаго достатньо їх чіпких пальців на руках і ногах, що дозволяють їм здійснювати стрибки більше десяти метрів у довжину.

Попередній пост

Особливості галаго

Галаго живуть практично в кожному лісі і заростях кущів. При довжині тіла 20 см., хвіст ... Читати далі

Наступний пост

Бабуїн і галаго – вірні друзі

Взаємини семимісячного бабуїна і його сусіда по Кенійському національному заповіднику галаго – прекрасний приклад того, ... Читати далі