Полювання довгоп’ята

Австралійському фотографові дикої природи Юргену Фронду, що подорожує територією Національного парку Tангкоко, Індонезія, вдалося зробити серію фотографій, на яких прекрасно видно як полює маленька нічна істота, – східний довгоп’ят або як його ще називають довгоп’ят-примара.

Фотограф спеціально приїхав в Індонезію, щоб побачити це незвичайне звірятко з величезними очима. І мрія Юргена здійснилася – він не лише побачив цю маленьку істоту, але і зміг зафіксувати його полювання, а це дуже непросто, оскільки звірятко вважає за краще полювати в нічний час.

Ці примати вже звикли до присутності людей: щодня маса туристів стікається в цей парк перед заходом сонця, щоб подивитися на місцеву знаменитість – довгоп’ята, який виходить зі свого укриття якраз у цей час.

– Коли я нарешті дістався до цих місць і побачив довгоп’ятів, я зрозумів, що це наймиліші і найсимпатичніші пухнасті грудочки у всьому світі, – ділиться своїми враженнями пан Фройнд.

– Вони видають пронизливі, але досить приємні звуки, коли спілкуються між собою. Проте найбільше мене вразили їх очі – це надзвичайно великі очі по відношенню до їх тіла. Це просто неймовірно! – додав він.

– Щоб пофотографувати довгоп’ятів мені довелося просидіти під смоковницею, де вони спали, близько години. Мені довелося виявити терпіння, але воно було винагороджене з лишком – маленьке звірятко вийшло зі свого дупла і розпочалося полювання.

Якраз на протилежному стовбурі дерева сидів коник, його і довгоп’ята розділяла відстань у два метри. Усе сталося дуже швидко – буквально секунда і довгоп’ят вже на протилежному дереві – сидить і жує свою вечерю. Це дуже спритне і швидке звірятко! Просто приголомшливо! Для нього неважливо кого спіймати – будь то коник або богомол, у всіх цих комах немає практично жодних шансів врятуватися.

У цього коника, що сидів на дереві і нічого не підозрював, не залишалося жодних шансів, коли довгоп’ят вирішив повечеряти ним. Прекрасна швидкість, дивна реакція і унікальні фізичні здібності, дозволяють довгоп’яту здійснювати в повітрі стрибок завдовжки в два метри і при цьому безпомилково наздоганяти свою жертву.

А тут він упіймав богомола.

Попередній пост

Як багато в цьому погляді…

Не треба бути ясновидцем, щоб зрозуміти причину неймовірного захвату в погляді цього окатого філіппінського довгоп’ята. ... Читати далі