Павіани

Павіани населяють Африку і Південно-західні простори Аравійського узбережжя. Вони відрізняються від усіх інших мавп вражаючою витривалістю, агресивністю і здатністю пристосовуватися. Їм важко усидіти на одному місці, павіани надають перевагу постійному пересуванню над осілим способом життя. У небезпечному повсякденному житті випробування голодом і спрагою відбувається в них досить часто. Можливо, саме звідси виходять причини їх агресивної поведінки. Це найгрізніші мавпи.

Особливості і місце розселення павіана

На фото павіана всім помітні риси, які відрізняють їх від усіх інших мавп. Їх морда подовжена через розширені верхньощелепні кістки і великі ікла. Ніздрі тварини знаходяться на кінці її морди, у той час, як у багатьох інших видів мавп вони розташовуються на верхній стороні.

Довжина кінцівок павіана майже однакова. Його хвіст порівняно короткий. А шерсть сильно подовжена, що схоже з боку на мантію на тулубі, а в районі голови на велику бороду.

Особливою рисою мавпи роду павіанів є їх голі сідниці, які сильно розвинені, пружні і мозолясті. Вони мають яскраво червоне забарвлення. Ця властивість є присутньою через те, що в павіанів у тому місці особливо розвинені судини.

Саме це місце видає настрій тварини. Якщо павіан сильно збуджений, сідниці стають особливо яскравими. Під час хвороби, місце стає блідим, а після смерті забарвлення зовсім зникає.

Це розумні і розвинені істоти. Наприклад, у ведмежих павіанів давно вироблена своя певна соціальна структура. Зграю очолює найсильніший самець. Очолювати решту павіанів у зграї у нього виходить за допомогою залякування. Молоді і недосвідчені самці павіана піддаються частим його нападкам, що дає можливість нагадати їм, хто головний у зграї.

На фото ведмежий павіан

Цей лідер також завзято захищає своїх родичів від нападок «чужих». Серед самиць теж існує нерівність. Та самиця, яку обрав лідер, а в надалі їх дитинчата, користуються більшою шаною, ніж усі інші тварини.

У камерунських павіанів соціальна структура виглядає дещо інакше. Через невміння досить швидко бігати і відсутності доброго притулку в саванах, а саме в цих місцях полюбляють жити ці тварини, вони також живуть зграями. Тільки, якщо ведмежих павіанів захищає від ворогів їх лідер, то камерунські павіани вважають за краще прийняти загальну оборону і захистити себе від ворога спільними зусиллями.

Молоді самці цих тварин вишукуються півмісяцем і у відчайдушній і запеклій боротьбі відсікають ворога від його зграї, жорстоко розправляються вже не з ворогом-нападником, а з жертвою.

Ходять чутки про гордовиту й агресивну вдачу африканського павіана. Старовинні легенди свідчать, якщо ці мавпи відчувають від людини сильну загрозу, вони можуть навіть закидати її камінням. Тому при зустрічі з ними краще не випробовувати долю, а просто обійти їх, навіть не дивлячись їм в очі.

Жовті павіани або, як їх ще називають бабуїни, інакше реагують на напади ворогів. Вони розбігаються в різних напрямах, створюючи супротивникові незручність при виборі жертви.

На фото жовтий павіан

Характер і спосіб життя павіана

Характер – це те, що в кожної живої істоти індивідуальне. Але окрім цього в тваринному світі існують такі типи, в яких визначені лише для них риси характеру. Небезпечна і агресивна мавпа павіан саме цим і відрізняється від усіх інших тварин.

Вони стають запальними і ненависними до того, хто зазіхнув на їх свободу. Це особливо відчувається, коли тварини досягають старшого віку. Чим старше павіан, тим більша вірогідність, що він може накинутися на свою потенційну жертву, не маючи навіть на це видимих причин. Головною зброєю при цьому служать гострі ікла і міцні лапи.

Крім того, що павіани розумні, вони ще і обережні. Зазвичай вони ніколи не нападають першими на людину. Але якщо образити їх, або ще страшніше їх дитинча, то пощади можна від них не чекати, нападають з усією своєю агресією і ненавистю. При зустрічі з цією твариною не бажано простягати до них руки.

Харчування павіана

Харчуються в основному павіани коріннями, пагонами і комахами. Іноді вони можуть дозволити собі поласувати і більшою здобиччю, наприклад куркою з ферми, що знаходиться поруч.

Вдень тварини займаються пошуком їжі кожен окремо, намагаючись все ж триматися ближче до своїх. А ближче до вечора відбувається їх об’єднання у велику зграю.

Павіани, які живуть недалеко від людей або в зоопарках, спокійно приймають увагу людини і із задоволенням ласують пригощанням з їх рук.

Своїх новонароджених дитинчат самиці оберігають з усією обережністю і любов’ю. Тривалий час вони носять їх біля своїх грудей, малюки міцно тримаються там за шерсть матері.

Трохи пізніше вони перебираються на спину. З часом малюки підростають і покидають своїх мам, щоб пограти зі своїми однолітками.

Але і в цей час вони знаходяться під пильним контролем і опікою старших.

Наступний пост

Чакма або ведмежий павіан

Чакма або ведмежий павіан вважається одним з найбільших і найнебезпечніших павіанів. Довжина тіла цієї мавпи ... Читати далі