Порядок

На все є свій час і місце

Говорить сімнадцятирічна Леля:

«Моя мати – це справжня пані Чистьоха. Вона схиблена на чистоті і була б зразковим працівником санепідемстанції. Ще не встигнеш видихнути дим з цигарки, а вона вже миє попільничку. Наш дім починає нагадувати заміноване поле. Кроку не можна ступити, щоб не спричинити якийсь вибух. Маму дратує кожна найменша річ, яка стоїть не на своєму місці й вона починає кричати через кожну дрібницю. Я кажу їй: “Мамо, послухай, життя є для того, щоб жити, а не для того, щоб постійно прибирати”. “Ти хочеш жити у хліві”, – відповідає мама і завзято змітає кілька крихт з килимка. Мені прикро через неї, адже її життя позбавлене найменших плям і таке стерильне, що аж страшно!».

Порядок у домі – це тема, через яку в нашій сім’ї постійно виникають сварки. «Поклади на місце свої диски», «Твоя шафа виглядає, як хлів!», «Хто поклав спортивне взуття до сумки на хліб?» Виглядає на те, що дітям подобається хаос. А для багатьох батьків це просто нестерпно. Чисте та впорядковане середовище необхідне для зростання особистості.

Порядок – це:

Розумне розташування речей та використання їх належним чином. Помешкання – це не магазинна вітрина ані не музей, де можна роздивлятися експонати, але не можна до них торкатися, бо за це покарають або ж затримають. Кожна особа має право на особисту інтерпретацію порядку у своїх речах. Однак також треба поважати інших.

Речі треба зберігати таким чином, щоб вони не нищилися, а складати їх так, щоб у потрібний момент можна було знайти.

Все, що є вдома чи в школі, треба використовувати належним чином. Парасолю не використовують для відкривання сейфу, ані для гри у війну. Треба навчитися телефонувати, працювати на комп’ютері, вміти полагодити кран чи розетку. Принаймні, поки ніхто не винайшов багатофункціонального робота…

Чистота та охайність. Є сумки для книжок, які смердять сиром і зіпсованими канапками, стильні джинси, які виглядають так, ніби їх ніхто не прав останні 10 років, нігті, під якими гніздяться культури бактерій найрідкісніших видів. Однак турбота про свій вигляд та стиль одягу дуже важлива. Вона віддзеркалює повагу, яку особа має до себе, так вона представляє своє «я».

Мудро розпоряджатися часом. Є час для виконання домашніх завдань і час для перегляду телепрограм; є час для розваг і час для сну; є час, коли можна вийти з дому, а є час, коли треба залишитися з родиною.

Добре працюється, якщо можна присвятити якомусь завданню увесь потрібний для цього час. Протилежні наслідки з’являються тоді, коли на половині шляху треба зробити перерву, щоб розпочати іншу нагальну справу. Щоб навчитися грати на гітарі, треба знайти час на заняття і систематично знаходити для них місце у своєму розпорядку дня. Для збереження належного порядку важливо поважати час своїх батьків. Це добрий спосіб, який допоможе уникнути багатьох сімейних клопотів.

Попередній пост

Витривалість

Витривати до кінця У віці 23 років аргентинська піяністка Анна Марія Тренсі мала гроші, любов, ... Читати далі

Наступний пост

Повага

Кожна особа важлива «Повага» – це слово, яке майже вийшло з моди. Ми добре зробили ... Читати далі