Під гіпнозом

«Здрастуйте, Маріє! «Тепер він не викрутиться», – злорадно думав я, побачивши Віктора Михалича знову. Але не минуло і п’яти хвилин, як знову підпав під його чари. І все ті барвисті картини помсти, які не один рік малювалися в моїй уяві, розтанули без жодного сліду, варто було лише цьому пройдисвітові узяти мене під руку і довірчо проворкувати: «Вадиме, друже мій, як я радий тебе бачити!»

Уперше я зіткнувся з Віктором Михаличем у нотаріальній конторі, де ми з мамою оформляли документи, що стосувалися квартири померлої бабусі.

Сиділи разом у черзі, слово за слово, розговорилися – Віктор Михалич представився викладачем закритої школи «Політична і бізнес-еліта – XXI століття», у нас був проїздом і нарікав на те, що третій день не може нормально поїсти. Улагодивши справи з документами, ми взялися проводити нового знайомого в кращий ресторан міста – інші його не влаштовували. Коли ми були вже біля мети, Віктор Михалич запросив нас розділити з ним обід. Він так прохально заглядав нам в очі, так ласкаво розсміявся, побачивши нашу заминку: «Друзі мої, не кривдьте старика!», – що відмовити йому було просто неможливо. Під час обіду Віктор Михалич, до речі зовсім ще не старий, засумував, сказавши, що приїхав ховати рідну тітку, яка його підняла, виростила, та от запізнився – затримали рейс з Мюнхена… Потім покаявся, що мало часу приділяв старій тітці – усе в роз’їздах, от і ховали її сусідки! Він, власне, і до нотаріуса зайшов – переписати на добру сусідку квартирку тітки: життя коротке, і потрібно поспішати робити добро…

Щоб якось відвернути Віктора Михалича від сумного, ми з мамою почали розпитувати його про закриту школу – я щойно склав випускні іспити, і тема була актуальною. Виявляється, школа підготовки політичної і бізнес-еліти була тільки частиною глобального проекту, суть якого давати конфіденційні знання про рух грошей і управління капіталом. А закрита школа – лише підготовчий курс у Гарвардський університет.

«Знаєте, це про нього загадка: «найпрестижніший університет Америки, який знаходиться в самому університетському місті Англії»». Мені здалося, що після того, як я випалив: «Гарвард знаходиться в американському містечку Кембридж!», – Віктор Михалич став дивитися на мене з особливою повагою… У Кембридж ця школа теж готувала, але все-таки саме Гарвард – кузня світової еліти: Біл Гейтс, Джордж Буш, Барак Обама, та ж актриса Наталі Портман! – зрозуміло, чому саме туди прагнуть влаштувати своїх нащадків олігархи і політики-важкоатлети…

Рішення дозріло до десерту: варто було зараз спробувати пройти інтенсивний курс підготовки, – він якраз днями починався в одному підмосковному санаторії, – далі, наполегливо працюючи над собою, я міг би піднятися на наступний ступінь бізнес-проекту. А там, дивишся, і Гарвард не за горами. «Розумієте, справа не в грошах, – гарячився Віктор Михалич, – гроші можна знайти завжди! Заплатити потрібно тільки за початковий курс, потім гроші попливуть до тебе самі! Знання! От чим еліта не хоче ділитися! Вона не хоче розкривати плебсові закони грошових потоків! Їй не потрібна конкуренція молодих і талановитих хлопців з глибинки! Вона боїться їх! Але ми, – Віктор Михалич розійшовся не на жарт, – ми віллємо в старі міхи світової еліти нову кров! Я зробив себе сам, і я люблю людей, які готові до росту! Я сам стану твоїм куратором!» – урочисто обіцяв він. Ночував того дня Віктор Михалич у нас: до початку інтенсивного курсу залишалися лічені дні, і справ була прірва – переказати гроші (вирішено було сплатити навчання з моєї долі бабусиної квартири), купити квиток, зібрати речі, попрощатися з друзями…

Маріє, не знаю, чи знайомі Ви з НЛП, гіпнозом Еріксона, методиками програмування на глобальний успіх і теорією самовідтворення грошей. З останньою напевно – якщо читали в дитинстві про Буратино, який зарив свої золоті на полі чудес у країні самі знаєте кого.

Але якщо ви думаєте, що ми, двадцять Буратин від 17 до 32 років, заплативши велику кількість золотих за право десять днів вважатися елітою Росії, могли всі ці дні безцільно бовтатися підмосковним санаторієм, Ви помиляєтеся. Ніколи в житті я не був так завантажений. Вже від одного тільки перерахування тем можна було впасти в транс, а то і в кому: «Методики проникнення в підсвідомість», «Техніка нейролінгвістичного програмування» (те саме НЛП!), «Стратегії непрямого гіпнозу», «Розвиток навичок входження в довіру», а ще «Основи маніпулювання масами», «Прихована енергія грошей», «Управління інвестиціями» і, нарешті, «Як направити грошові потоки на себе».

Відверто кажучи, з усієї хіромантії про грошові потоки я згадаю зараз тільки фразу Леоніда Андрєєва «Гроші – це мандруюча по світу свобода, яку раби чеканять для панів». Хоча лекції про грошові потоки Віктор Михалич читав сам. А його помічниця невсипущо стежила, щоб ми, не покладаючи рук, конспектували це чучхе. Лекції, семінари, тренінги йшли з ранку до самої ночі, і тільки пізно увечері, як заохочення, кіно – перегляд рекламних фільмів від провідних виробників дорогих чоловічих ділових костюмів, ролики з автосалонів і навіть одна картина про нові моделі яхт. Те, що ми невідкладно приступили до вивчення саме яхт, надихало.

До речі, і тут не обійшлося без завдань: за допомогою комп’ютерної програми потрібно було вписати своє зображення в діловий костюм, у новий автомобіль і навіть в яхту. Потім, за окрему платню, зображення роздруковували, і величезні постери «я в костюмі», «я в новенькому автомобілі», «я на своїй яхті» потрібно було розвісити по кімнаті – це називалося «Перепрограмування свого майбутнього».

Найжвавіше, Маріє, проходили, звичайно, тренінги. Тренер по НЛП і еріксоновському гіпнозу Олег розповідав, як легко людину ввести в транс. Пояснював, що цей спосіб гіпнозу можна проводити непомітно для того, кого гіпнотизують. Спочатку, як виявилось, до людини потрібно підвлаштуватися. Методика така є – підвлаштовування, її зазвичай використовують для викликання несвідомої довіри, її називають рапорт. Підвлаштовування – це максимальне копіювання поведінки співрозмовника, починаючи з пози і закінчуючи його стратегіями мислення. На тренінгах ми годинами відпрацьовували техніку: перед тобою клієнт, і спершу ти сідаєш точнісінько як він. Потім потрібно віддзеркалити положення всіх частин його тіла, потім зрозуміти, як він дихає, і почати дихати разом з ним. Спочатку це нелегко – побачити дихання одягненої людини, але після тренувань задачка так собі – на пару хвилин. Почали дихати разом, пора переходити до перехресного віддзеркалення – це коли, наприклад, людина навпроти моргає, а ти одночасно з цим несильно постукаєш по підлозі ногою. Увесь фокус у тому, що потрібно навчитися підвлаштовуватися непомітно, інакше клієнт второпає, у чому справа, візьме і розірве увесь рапорт. Але якщо ти усе робив правильно, рапорт пішов і клієнт не зірвався, можна починати його вести: зроби якийсь рух, наприклад, пригладь рукою волосся, і – о диво! – він торкнеться свого волосся теж. До речі, забув сказати, що підвлаштовування має бути не лише в диханні і рухах, але і в словах, думках, структурі мови.

Але все це тільки початок. Коли ти підвлаштувався намертво, можна почати непрямий гіпноз – наприклад, за методикою «скажи так». Спочатку кажеш декілька тверджень, з яким клієнт неодмінно погодиться, а потім пропозиція з вказівкою того, що він повинен зробити зараз. Можете повірити, спрацює. Тільки врахуйте, остання пропозиція повинна містити дієслово наказового способу і не містити в собі вибору. Ну, наприклад, ми заучували такі матриці: «Найбагатша людина світу Біл Гейтс сказала: «З грошима можна все, окрім одного – обійтися без них»». Причини відсутності грошей приховані в самій людині. Це внутрішні причини. Людині самій належить виявити ці причини і усунути їх. Проблема в тому, що програють завжди ті, хто не має інформації. Знання – сила. Гроші дають величезну силу, а утримати і примножити її можна тільки за допомогою потрібного знання. Без цього знання світ просто грає вами, як футбольним м’ячем. Змінити умови життя нам під силу. Потрібно зробити для цього перший крок». Сам крок полягав у тому, що піддослідний, що очманів, купував за нечуваною ціною товстючий талмуд, де викладається горезвісна теорія грошових потоків. Приблизно в тому ж стилі, що і наведений вище абзац.

Маріє, від подальшого промивання мозків мене врятувало тільки те, що закінчилися гроші за бабусину квартиру. Добрий Віктор Михалич ще сподівався, що я зможу перейти на наступний рівень бізнесу, якщо знайду десять або хоч би п’ять нових учнів для закритої школи «Еліта XXI століття». Але, побачивши мою повну нездатність до охмурення нових Буратин, втратив до мене всякий інтерес…

Нещодавно зустрів його – минуло стільки років, а він анітрохи не змінився, і, судячи з усього, процвітає.

Вадим».

Попередній пост

Нездоланні переконання

Зазвичай, людина бачить те, що хоче бачити, і чути те, що хоче чути. І лише ... Читати далі

Наступний пост

Пожадання грошей

Після прочитання попередньої історії варто зробити одне зауваження, що вплив подібних махінаторів і маніпуляторів з ... Читати далі