Та хто ж тут інваліди?

Про особливість даунят чудово висловилася пані Марина, і тут нам залишається від себе додати лише те, що ми погоджуємося з нею в цьому питанні.

А про що хотілося поговорити з нагоди попередньої історії, так це про ставлення нашого суспільства до неповносправних людей. А ставлення більшості українського суспільства до цих людей і їх потреб негативно-байдуже: байдуже, коли з ними не стикаються, і негативне (або відверто вороже) – коли стикаються. Не вірите? – Зверніть увагу на пандуси – це найкраща ілюстрація ставлення суспільства до інвалідів. На більшість пандусів інваліду просто неможливо самотужки забратися, чи точніше видертися. Чи люди, які проектують ці пандуси, думають, що всі люди в Україні з проблемами опорно-рухового апарату володіють альпіністськими навичками? Хтозна.

Для більшості українців інваліди є зайвими членами суспільства, які є лише тягарем для нього. Знову не вірите? А чи багато ви бачили з’їздів з тротуарів спеціально прилаштованих для інвалідів на візках? Чи хоча б звертали на це увагу?

В Україні ще переважає радянське ставлення до інвалідів та їх потреб – суспільство намагається не помічати їх, а якщо звертає увагу, то в більшості випадків лише для «галочки», щоб виконати необхідні приписи, але якість їх виконання прямо свідчить про це ставлення. Достатньо лише поглянути на більшість вже згаданих пандусів.

Інваліди[*], або як більш правильно казати, люди з особливими потребами є індикатором людяності суспільства в цілому і кожного з нас зокрема.

Більше з цього нам додати нічого.

Редакція сайту


[*] Слово «інвалід» походить від латинського «invalidus», що означає «слабкий, немічний». І так вже склалося, що часто немічним є українське суспільство, коли стає питання допомоги людям з особливими потребами.

Попередній пост

Посланець любові

«Здрастуйте, Маріє! Пишу Вам, долаючи сором, біль і відчуття гидливості до самої себе – та ... Читати далі

Наступний пост

Люди, які заблукали в Інтернеті

«Здрастуйте, Маріє! Мій син одружився на чудовиську. Блакитноокому чудовиську з дивним каштановим волоссям, посмішкою ляльки ... Читати далі