Демони… чи все таки жадність?

«Золото (Аu) міститься в природі у вигляді великих грудок (самородків), найчастіше украплених у руди кольорових металів, або по берегах гірських річок у вигляді дрібних часток, змішаних з піском (розсипне золото).

Золото – це метал жовтого кольору різних відтінків. Чисте золото має найвищі в порівнянні з усіма іншими металами пластичність і ковкість». І варто додати, що часто золоту люди приписують магічні, навіть демонічні властивості. З цим би погодився Бацур, герой попереднього допису. Але чи дійсно це так? І так, і ні.

У самому золоті як такому немає нічого магічного, тим більше демонічного, проте цей метал може впливати, і на жаль впливає, саме таким чином на людську свідомість. Але суть не в золоті, а в тому, як люди сприймають його, тобто в людській жадності. Як наприклад, у випадку Енебіша, діда Бацура, причиною його негараздів стало не золото, а саме жадність, яка змусила заховати здобуте золото від напарника і тікати в пустелю.

При чому тут демони? Демонами в буквальному розумінні робить з людей жадність, тяга до багатства, наживи. І предметом бажання може бути не тільки золото, гроші, але й, наприклад, побутові прилади, чи навіть міфічна ковбаса по 2.20. Міфічна – бо її вже давно немає, але люди все рівно продовжують про неї мріяти. І не тільки мріяти, але готові скоювати реальні злочини для реалізації своєї мрії – отримати жаданий батон ковбаси, як це можна побачити в сучасній історії України.

Люди, багато людей готові зрадити свою Батьківщину за палку ковбаси чи пакет гречки, чи навіть просто обіцянку отримати це. І це стосується не тільки Сходу, це стосується всієї країни, коли насувається період чергових виборів. Зрадити землю на якій живеш, оточуючих людей за якусь жалюгідну подачку! Дивно, але люди готові продати безцінні речі реально за безцінь, а все через те, що абсолютно не цінують того, що мають. Палка ковбаси, пакет гречки – це вже навіть не ціна переконань, це те, у що оцінюють себе конкретні люди. Не оточення, не політики, а самі вони.

От так жадність знецінює людей. На тлі цього, який сенс згадувати про золото, демонів, коли люди продають себе, майбутнє своїх дітей просто за безцінь? І не треба приписувати золоту магічні властивості, списувати свої нещастя на демонів, якщо часто причиною цих негараздів є банальна, через те не менш небезпечна жадність.

Редакція сайту

Попередній пост

Підступне золото Гобі

Пустеля Гобі «Здрастуйте, Маріє! Що б не казали, золото – містичний ... Читати далі

Наступний пост

У полоні

«Здрастуйте, Маріє! Останні три місяця в нас біда за бідою: спочатку дача згоріла – одні ... Читати далі