Лабрадор-рятівник

Цього лабрадора із США звуть Джедай. Щодня пес рятує життя свого 7-річного хазяїна Люка Нутала.

У ту ніч Люк і Джедай як завжди спали в одному ліжку. Раптом пес відчув, що хлопчик знаходиться в критичному стані – дитина страждала на цукровий діабет.

Мама Люка, Дорі, спала в іншій кімнаті і не чула, як прилад запищав, фіксуючи в її сина знижений тиск. Джедай негайно кинувся в спальню до Дорі, намагаючись якнайскоріше розбудити її, – чекати Люк не міг.

Лабрадор завжди відчував хімічні зміни в організмі хлопчика швидше, ніж будь-які прилади.

Незабаром Джедай вивчив спеціальні команди для того, щоб чітко давати Дорі зрозуміти, що саме відбувається з Люком. Коли собака відчуває, що Люку погрожує небезпека, він подає Дорі сигнал. Спочатку Джедай підходить до матері і дає їй різноколірну палицю.

Після цього при зниженому рівні цукру в крові хлопчика пес лягає на підлогу, при підвищеному – піднімає лапу вгору.

Джедай рятує життя Люку вже більше трьох років. Без собаки хлопчикові і його мамі Дорі було б набагато важче. На честь Джедая в сім’ї постійно влаштовують вечірки – Дорі хотілося б, щоб люди у всьому світі дізналися про те, як собака здатен допомогти хворій дитині.

У Люка і Джедая є своя сторінка у Фейсбуці, де мама хлопчика кожного разу оновлює історію їх «зоряних війн». Дорі, як і багатьом іншим матерям, доводиться непросто з хронічно хворою дитиною. На щастя, поруч є Джедай – справжній джедай!