Героїзм і батьківство

Батьківство і героїзм. У світі не так вже часто ототожнюють ці дві речі. Героїзм у більшості людей асоціюється із самопожертвою, коли людина готова віддати все, зокрема своє життя, заради високої, благородної мети. А от батьківство (у сенсі виховання дитини, дітей)…

Існує доволі відомий вислів: «Скільки людей – стільки думок», і цей вислів як найкраще підходить стосовно людських поглядів на батьківство. Проте не будемо тут гадати, проводити соціологічних досліджень, бо це буде просто марнуванням часу, а просто задумаємося над наступним: а чи не підходить щойно згаданий опис героїзму до батьківства?

От скажіть, будь ласка, чи батьківство – не самопожертва, чи не готові батьки пожертвувати всім, зокрема власним життям, заради улюбленої дитини? А хіба виховання дитини не є високою, благородною метою? З цього можна дійти висновку, що батьківство є героїзмом, проте особливим.

У чому ж полягає особливість подібного героїзму? – У більшості випадків він залишається маловідомим, на відміну від героїчних вчинків в їх «класичному» розумінні, які на відміну від подвигу батьківства, стають добре відомими широкому загалу населення.

Звісно, бувають виключення, як наприклад, історія Джемі Холмс, проте цей випадок губиться у вирі порожніх новин і пліток, якими перенасичені ЗМІ та Інтернет. Людей нашого часу взагалі мало цікавлять подібні історії, адже в порівнянні з їх героями, вони відчувають себе нікчемами, куди цікавіше копирсатися в бруді «зірок» і політиків, бо на тлі цих людей пересічний обиватель починає відчувати себе цілком пристойною людиною… Але досить з усім цим брудом, навіть якщо він лише інформаційний, адже забруднитися в ньому буває ще легше, ніж у бруді звичайному.

Поговоримо краще про добре, з чого починали цей допис – з героїзму батьківства. Хоча цей героїзм, подвиг не дуже цінується цим світом, проте за традицією «жанру» він має свою нагороду, якою може бути загалом будь що, наприклад, усмішка дитини, або ж усвідомлення, що у твоїх руках перебуває найбільший скарб на землі, або ж…

Думаємо, що ви без труднощів зможете продовжити цей перелік нагород, з якими пов’язане батьківство.

З любов’ю, редакція сайту