Найбільш ненажерливі тварини

Щоб жити, кожній живій істоті просто необхідно живитися, отримуючи при цьому всі необхідні органічні речовини, такі як білки, жири і вуглеводи. Гастрономічні переваги і необхідність розшукувати їжу зробили тварин рухливими істотами.

Крім того, що живлення є важливою складовою частиною обміну речовин, воно також одне з головних умов існування світу тварин, чинник, який визначає розселення окремих видів і цілих популяцій. Тому тварини знаходяться в постійному пошуку їжі. Хтось з них відрізняється особливою ненажерливістю, а хтось – досить стриманий. Але як би ні було, без їжі вони просто загинуть. Так хто ж з них найбільш ненажерливий? І скільки вони можуть з’їсти за одну добу?

Гусениця метелика Сатурнія Поліфема

Личинка метелика Сатурнія Поліфема – гусениця яскраво-зеленого кольору, що дозволяє їй бути непомітною серед листя. Є мешканкою Північної Америки. Одне з найбільш ненажерливих створінь, що живуть на планеті.

З’явившись на світ, вона відразу ж починає поїдати листя у величезних кількостях і з неймовірною швидкістю. Подібна активність триває лише 2 дні, проте за цей час гусениця устигає з’їсти листя в 86 разів більше своєї власної ваги.

Кроти

Кроти – невеликі ссавці, що живуть під землею і займаються постійним пошуком їжі. Вони не їдять, мабуть, тільки коли сплять. Їх добова норма їжі в декілька разів більше їх власної ваги. Якщо впродовж восьми годин це звірятко жодного разу не поїсть, то воно загине.

Колібрі-бджілка

Колібрі-бджілка – назва цієї пташки свідчить сама за себе. Ця крихітка (її маса близько 1,6 гр.), щоб вижити, повинна увесь час їсти: за день вона споживає близько 2 грам квіткового нектару, тобто кількість споживаної їжі трохи більше її власної ваги. Зависаючи над квіткою, вона здійснює 90 помахів крилами в секунду.

Мідиця крихітна

Мідиця крихітна – один з найменших ссавців. Це крихітне звірятко (від 1,5 до 4 гр.) проживає активне життя. Щоб його організм міг відновлюватися йому доводиться лягати спати 87 раз на день і стільки ж разів потрібно вирушати на пошуки їжі.

Їх добова норма їжі складає більше 10 гр., а в холодний час, щоб не замерзнути, разом більше – близько 30 грам. Цікаво, що температура тіла мідиці – більше 40°C, що вважається однією з найвищих температур серед ссавців.

Слон

Слони – найбільші сухопутні ссавці, які увесь час повинні підтримувати свою вагу. А для цього їм необхідно з’їдати в день більше 250-300 кг рослинної їжі. Проте це тільки 1/10-1/20 від власної ваги слона. Хоча за людськими мірками це значна кількість їжі.

Двогорбий верблюд

Двогорбий верблюд – виключно травоїдна тварина. Його раціон складають 33 з 50 основних видів рослинності пустелі. Упродовж усього дня двогорбий верблюд постійно їсть, ретельно пережовуючи їжу. Самі верблюди важать у середньому від 650 до 800 кг (самці до 1000 кг), а за добу вони з’їдають до 40 кг рослинності.

Молох, або колючий диявол

Молох, або колючий диявол – невелика ящірка (до 22 см у довжину). Цей комахоїдний плазун, який живиться в основному мурашками-фуражирами. Ловить мурашок молох за допомогою липкого язика: він здатен з’їсти приблизно 20-60 мурашок за одну хвилину. За добу він може з’їсти декілька тисяч мурашок.

Крокодил

Крокодили – великі хижі плазуни, які легко можуть з’їсти будь-яку тварину, що підійшла близько до водойми, в якій вони мешкають. Виключенням є слони, бегемоти і носороги в яких зважаючи на їх розміри не існує природних ворогів.

Проте найчастіше крокодили живляться рибою, птахами, дрібними хребетними, жабами і падаллю. За один раз ця рептилія може проковтнути до 23 % від своєї власної ваги. До 60% спожитої їжі в крокодила переходить у жир, що дозволяє йому голодувати тривалий час. Без їжі він може обходитися від 1 року до 1,5 років.

Пітон

Пітони – неотруйні великі змії (від 0,5 до 10 м), які заковтують свою жертву цілком, а потім тижнями перетравлюють її.

Живляться пітони птахами, мавпами, молодими леопардами, рептиліями, гризунами, дрібними копитними, домашніми тваринами. Загалом, усіма тими тваринами, яких він здатний проковтнути. Були зафіксовані випадки, коли пітон нападав і на людину (наприклад, у Малайзії). Без їжі можуть обходитися до 1,5 років.

* * *

Цікаво, що переїдати можуть тільки домашні тварини, а з дикими тваринами такого не відбувається. З настанням почуття ситості дикі тварини ніколи не відправляться на пошуки їжі, у крайньому випадку вони заховають її про запас.

Попередній пост

Найшвидші птахи

Сокіл-сапсан Свої швидкісні показники намагаються демонструвати не лише істоти, що мешкають на ... Читати далі

Наступний пост

Найшвидші водні тварини

Це вже не перша стаття про найшвидших тварин планети. Раніше мова йшла про найшвидших тварин, ... Читати далі