Самі ненажерливі тварини

Щоб жити, кожній живій істоті просто необхідно живитися, отримуючи при цьому всі необхідні органічні речовини, такі як білки, жири і вуглеводи. Гастрономічні переваги і необхідність розшукувати їжу зробили тварин рухливими істотами.

Крім того, що живлення є важливою складовою частиною обміну речовин, воно також одне з головних умов існування світу тварин, чинник, який визначає розселення окремих видів і цілих популяцій. Тому тварини знаходяться в постійному пошуку їжі. Хтось з них відрізняється особливою ненажерливістю, а хтось – досить стриманий. Але як би ні було, без їжі вони просто загинуть. Так хто ж з них самий ненажерливий? І скільки вони можуть з’їсти за одну добу?

Гусениця метелика Сатурнія Поліфема

Личинка метелика Сатурнія Поліфема – гусениця яскраво-зеленого кольору, що дозволяє їй бути непомітною серед листя. Є мешканкою Північної Америки. Одне із самих ненажерливих створінь, що живуть на планеті.

З’явившись на світ, вона відразу ж починає поїдати листя у величезних кількостях і з неймовірною швидкістю. Подібна активність триває лише 2 дні, проте за цей час гусениця устигає з’їсти листя в 86 разів більше своєї власної ваги.

Кроти

Кроти – невеликі ссавці, що живуть під землею і займаються постійним пошуком їжі. Вони не їдять, мабуть, тільки коли сплять. Їх добова норма їжі в декілька разів більше їх власної ваги. Якщо впродовж восьми годин це звірятко жодного разу не поїсть, то воно загине.

Колібрі-бджілка

Колібрі-бджілка – назва цієї пташки свідчить сама за себе. Ця крихітка (її маса близько 1,6 гр.), щоб вижити, повинна увесь час їсти: за день вона споживає близько 2 грам квіткового нектару, тобто кількість споживаної їжі трохи більше її власної ваги. Зависаючи над квіткою, вона здійснює 90 помахів крилами в секунду.

Мідиця крихітна

Мідиця крихітна – один з найменших ссавців. Це крихітне звірятко (від 1,5 до 4 гр.) проживає активне життя. Щоб його організм міг відновлюватися йому доводиться лягати спати 87 раз на день і стільки ж разів потрібно вирушати на пошуки їжі.

Їх добова норма їжі складає більше 10 гр., а в холодний час, щоб не замерзнути, разом більше – близько 30 грам. Цікаво, що температура тіла мідиці – більше 40°C, що вважається однією з найвищих температур серед ссавців.

Слон

Слони – найбільші сухопутні ссавці, які увесь час повинні підтримувати свою вагу. А для цього їм необхідно з’їдати в день більше 250-300 кг рослинної їжі. Проте це тільки 1/10-1/20 від власної ваги слона. Хоча за людськими мірками це значна кількість їжі.

Двогорбий верблюд

Двогорбий верблюд – виключно травоїдна тварина. Його раціон складають 33 з 50 основних видів рослинності пустелі. Упродовж усього дня двогорбий верблюд постійно їсть, ретельно пережовуючи їжу. Самі верблюди важать у середньому від 650 до 800 кг (самці до 1000 кг), а за добу вони з’їдають до 40 кг рослинності.

Молох, або колючий диявол

Молох, або колючий диявол – невелика ящірка (до 22 см у довжину). Цей комахоїдний плазун, який живиться в основному мурашками-фуражирами. Ловить мурашок молох за допомогою липкого язика: він здатен з’їсти приблизно 20-60 мурашок за одну хвилину. За добу він може з’їсти декілька тисяч мурашок.

Крокодил

Крокодили – великі хижі плазуни, які легко можуть з’їсти будь-яку тварину, що підійшла близько до водойми, в якій вони мешкають. Виключенням є слони, бегемоти і носороги в яких зважаючи на їх розміри не існує природних ворогів.

Проте найчастіше крокодили живляться рибою, птахами, дрібними хребетними, жабами і падаллю. За один раз ця рептилія може проковтнути до 23 % від своєї власної ваги. До 60% спожитої їжі в крокодила переходить у жир, що дозволяє йому голодувати тривалий час. Без їжі він може обходитися від 1 року до 1,5 років.

Пітон

Пітони – неотруйні великі змії (від 0,5 до 10 м), які заковтують свою жертву цілком, а потім тижнями перетравлюють її.

Живляться пітони птахами, мавпами, молодими леопардами, рептиліями, гризунами, дрібними копитними, домашніми тваринами. Загалом, усіма тими тваринами, яких він здатний проковтнути. Були зафіксовані випадки, коли пітон нападав і на людину (наприклад, у Малайзії). Без їжі можуть обходитися до 1,5 років.

* * *

Цікаво, що переїдати можуть тільки домашні тварини, а з дикими тваринами такого не відбувається. З настанням почуття ситості дикі тварини ніколи не відправляться на пошуки їжі, у крайньому випадку вони заховають її про запас.

Попередній пост

Найшвидші птахи

Сокіл-сапсан Свої швидкісні показники намагаються демонструвати не лише істоти, що мешкають на ... Читати далі