Малюк Берні

Ми всі добре знаємо, як звичайне купання може перетворитися на справжнє поле битви. І малюк Берні яскраве тому свідоцтво.

Дворічний містер Берни – одна з 330 мавп-сиріт, що живуть у Центрі допомоги орангутанам на острові Борнео, намагається перешкодити доглядачам: своїми міцними лапами він вхопився за краї тазу, щоб його не опустили в мильну воду, приготовану спеціально для купання.

Але все-таки він підкоряється і поступається наполегливій «названій матері».

У дикій природі орангутани, як правило, уникають води, віддаючи перевагу «сухому чищенню» – вичищаючи один одному шерсть (від бруду і паразитів) за допомогою своїх довгих пальців.

Проте багатьом мавпам, що живуть у Центрі, подобаються водні процедури, і вони з великим задоволення дозволяють себе мити. До таких відноситься і маленький орангутан Чарлі. А от Берні всіляко перешкоджає купанню.

Маленький орангутан Чарлі

– Коли Берні прибув до нас, на нього було страшно глянути, такий він був худий і із злиплою шерстю, – згадує представник Центру. – Але після того, як його помили, нагодували смачними бананами і подарували чуточку тепла і уваги він «ожив».

Він дуже швидко звик до нової обстановки і Центр став для нього новим домом. Вже через два роки Берні помітно підріс і став красивим, здоровим і активним орангутаном.

Центр допомоги орангутанам був створений у 1998 році. Він був відкритий, щоб надати допомогу дитинчатам орангутанів, які залишилися сиротами. Тут їх учать усім необхідним навичкам, необхідним для життя в дикій природі.

Сам Центр розташований на території Національно парку, в якому прийомними мамами для малюків орангутанів стали люди. Доглядачам доводиться не лише годувати і доглядати за дитинчатами, але іноді навіть спати з ними на деревах, привчаючи їх, таким чином, до життя в природних умовах.

Між прийомними «батьками» і орангутанами виникає тісний зв’язок. І це недивно, адже вони проводять разом багато часу. І ці стосунки триватимуть, поки орангутани не стануть зовсім дорослими і зможуть жити самостійно.

Дитинча орангутана на ім’я Луна

Тримайся міцніше, малече!

Це чарівне дитинча орангутана по кличці Віра пізнає світ, що оточує його, сидячи на плечах своїй матері.

Зворушливі фотографії матері з малюком зроблені в зоопарку Сінгапуру.

Цей зоопарк є одним з найкращих зоопарків світу. Тут зібрана величезна колекція тварин з усіх куточків світу. Території, на яких мешкають тварини, відокремлені від відвідувачів натуральними «загорожами» – це водойми, кручі і різноманітна рослинність, що створює враження природного місця проживання.

Попередній пост

Порятунок індонезійських орангутанів

Щорічно Міжнародний Центр порятунку тварин, що розташований в Індонезії, приймає десятки орангутанів. В основному це ... Читати далі

Наступний пост

Дитинча орангутана із зоопарку Честера

У зоопарку Честера в пари суматранських орангутанів народилося дитинча – це дівчинка і їй дали ... Читати далі