Найшвидші водні тварини

Це вже не перша стаття про найшвидших тварин планети. Раніше мова йшла про найшвидших тварин, що мешкають на суші і про найшвидших птахів, що розсікають повітряний простір.

Особлива будова скелета і сила кінцівок робить багатьох тварин найшвидшими сухопутними істотами, теж у принципі стосується і пернатих, які окрім усього переліченого, ще вміло користуються повітряними потоками. А як же бути з мешканцями водних просторів? Що їм дозволяє отримати титул «найшвидшої тварини», що мешкає в океані, морі чи прісній водоймі?

Риба-вітрильник

Риба-вітрильник – найшвидша риба у світі. Мешканець тропічних і субтропічних морів і океанів. Ця риба потрапила в Книгу рекордів Гіннесу завдяки своїй унікальній будові (характерному спинному плавнику) і величезній швидкості, яку вітрильник може розвинути до 100-109 км/год. Швидкість риби-вітрильника була доведена під час випробувань, проведених у штаті Флорида (США). Довжина вітрильника може складати до 3,5 м, маса – 100 кг.

Атлантичний блакитний марлін

Атлантичний блакитний марлін відноситься до сімейства Риб-вітрильників. Хоч у них немає такого величезного спинного плавника як у вітрильників, проте за швидкістю вони майже не поступаються. Виростає ця риба до 4-5 м, важать близько 800 кг, проте з легкістю може обігнати багато видів акул, та інших мешканців теж. Здатні розвинути швидкість до 85 км/год. Не можна не відмітити, що зображення марліну є на гербах Багамських і Сейшельських островів.

Атлантична скумбрія

Не кожному відомий той факт, що одна з найпопулярніших промислових риб, а саме – Атлантична скумбрія здатна розвивати неймовірну швидкість – 75-80 км/год! Саме з такою швидкістю скумбрія може плисти під час нересту або здійснюючи кидок. Скумбрія мешканець теплих морів: Середземне, Мармурове і Чорне. Під час літніх міграцій запливає в Балтійське, Біле, Північне і Баренцове моря. Живиться зоопланктоном і дрібною рибою.

Атлантичний блакитний тунець

Тунець здатний плисти зі швидкістю до 75 км/год. Блакитний тунець відноситься до теплокровних риб, мешкає в Баренцовому морі і у водах Гренландії, а також у тепліших водах Мексиканської затоки та Індійського океану. Виростає до значних розмірів: у довжину більше 4 метрів, а вагою – більше 500 кілограм.

Жовтоперий тунець

Жовтоперий тунець трохи поступається своєму родичеві, як у розмірах, так і в швидкості. Його довжина може складати близько 2-2,5 м, вага – 200 кг. Ця велика риба здатна розвивати швидкість до 70 км/год. Свою назву жовтоперий тунець дістав за яскраво-жовті плавники, а також за подовжні біло-жовті смуги на тулубі.

Блакитна, або синя акула

Синя, або блакитна акула, вона ж мокой – найпоширеніша акула у світі. Це досить велика акула, довжина її тулуба може сягати 4 метрів, а важити близько 200 кг. Швидкість, яку може розвинути ця акула, складає близько 65-68 км/год. Живиться синя акула головоногими молюсками, костистими рибами, ракоподібними і навіть невеликими акулами та морськими птахами.

Білокрила морська свиня

Білокрила морська свиня, також відома як морська свиня Даля – хижак, який може зростати до 1,8-2 метра. Живе групами – до 20-30 тварин. Може плисти зі швидкістю трохи більше 56-60 км/год. У гонитві за здобиччю здатна пірнати на глибину до 500 метрів. Полює в основному вночі.

Атлантичний тарпон

Атлантичний тарпон – велика риба, що нагадує оселедця, проте тарпон не має з ним нічого спільного. Тарпон не відноситься до промислових риб, але їх м’ясо використовують в їжу. Ловлять тарпона на вудку, оскільки ця риба водиться в мілководді і біля берегів.

Максимальна швидкість, з якою може плисти тарпон, складає 56 км/год. Коли тарпону бракує кисню, він вистрибує з води, щоб ковтнути повітря.

Косатка

Косатка – один з найбільших ссавців, що мешкає у Світовому океані. Вона здатна розвинути швидкість до 55 км/год. Така швидкість потрібна їй для полювання на різних морських тварин. Швидкість і інтелект перетворюють косатку на грізного і небезпечного хижака.

Тигрова акула

Тигрова акула – хижа риба з великим ротом і гострими скошеними зубами. Завдяки такій будові зубів акула легко розправляється з черепашачим панциром. Швидкість морських черепах не перевищує 35 км/год, а тигрова акула здатна розвинути швидкість до 55 км/год. З такою швидкістю наздогнати черепаху не складає труднощів. Тоді навіщо їй потрібна така велика швидкість? Ймовірно для того, щоб самою не стати жертвою більшого хижака.

Попередній пост

Найбільш ненажерливі тварини

Щоб жити, кожній живій істоті просто необхідно живитися, отримуючи при цьому всі необхідні органічні речовини, ... Читати далі

Наступний пост

Найдовші сухопутні тварини

Анаконда У тваринному світі, як і у світі людей, існують свої ... Читати далі