Горили. Більш докладно

Є багато художніх фільмів, в яких у головній ролі виступають величезні вигадані мавпи. Зустріти нині Кінг Конга десь просто неможливо, бо його насправді не існує. Але побачити в природі або в якомусь зоопарку його прототип все ж реально можна.

У реальному житті параметри горили набагато менші, ніж у фантастичних фільмах про неї. Зріст цієї цікавої тварини може сягати двох метрів, а вага – 270 кг. Самці завжди в два рази більше за самок. Ширина плечей самця може сягати одного метра.

У всьому тілі горили видна неймовірна сила і потужність. Воно масивне, має добре розвинену мускулатуру. Забарвлення шерсті в горил темного кольору, дорослі самці ще мають сріблясту смугу, що проходить через усю їх спину. Передні кінцівки набагато довші за задні. Ця тварина без зусиль може пересуватися на задніх кінцівках, проте ходять горили спираючись на пальці тильної сторони, бо внутрішня сторона долонь тварини досить чутлива. На великій голові тварини низький лоб і виступаюча вперед масивна щелепа.

Види горил

Горили підрозділяються на два види. Ті, що живуть на території рівнинних вологих лісів Габона, Камеруну і Конго називаються рівнинними горилами.

Ті, що живуть у центральних районах Африки в гірських масивах, називаються гірськими. Гірські горили відрізняються від рівнинних довгою шерстю, яка потрібна для того, щоб оберігати тварин від лютих гірських морозів.

Чорні горні горили

Характер і спосіб життя горили

Мешкає горила в групах, що складаються з 5-30 тварин. Головне місце в такій групі посідає ватажок, є ще парочка самців, самок і малюків. Горили найбільш страхітливі мешканці лісу, тому особливих ворогів у них немає.

Їх їжа росте всюди в лісах, тому їм не треба витрачати багато часу на пошуки їжі. У першій половині дня мавпи вважають за краще поспати. Після пробудження горили прогулюються по джунглях, паралельно з цим споживаючи їжу.

Це заняття триває в них до настання сутінків. Ближче до ночі ватажок групи починає споруджувати собі з гілок гніздо. Як правило, воно завжди знаходиться на землі, бо у ватажка зазвичай велика маса. Інші члени дружної групи підіймаються на дерева і, спорудивши там собі гнізда, міцно засинають у тих місцях, де їх застає ніч.

Хоча вигляд у горили страхітливий ці тварини насправді добродушні і миролюбні, якщо з ним не вступати в конфлікт. Їх ватажок може виконувати страхітливий танець для того, щоб зміцнити свій авторитет і захистити групу від супротивника, але ця загроза далі танцю, як правило, не заходить.

Навіть, розбушувавшись, мавпа найчастіше утримується від нападу на людину. Якщо це і трапляється, то це бувають маленькі, незначні укуси.

У групі горил в основному спокійно. Скандали періодично трапляються між самками, які швидко припиняються. Ватажок у цей час не втручається у сварку між «панянками», а скромно спостерігає за усім цим з боку. Спілкування між усіма членами групи відбувається на рівні сигнальної системи, яка складається з міміки і звуків.

Живлення горили

Горили вегетаріанці. Основною їжею є продукти рослинного походження. У перервах між грою і відпочинком мавпа живиться селерою, кропивою, підмаренником, пагонами бамбука.

Розбавляють свій головний раціон вони горіхами і плодами. У горил дуже сильні щелепи, вони без зусиль розжовують коріння дерев, гілки і деревину. Іноді в їжу, украй рідко, можуть потрапити комахи.

Нестачу в організмі солі горили компенсують за допомогою деяких видів глини. Розміри тварин не дозволяють їм харчуватися на дереві, для цього вони спускаються на землю.

Довгий час мавпи можуть витримати без води, бо в зелені, яку вони вживають досить вологи. Для того, щоб добре себе почувати горилам доводиться поглинати багато продуктів. По суті, увесь їх день і складається з того, що вони добувають собі їжу, поглинають її і сплять.

Тривалість життя горили

Вагітність триває 250-270 днів. На світ з’являється невеликий малюк, вагою 1,5 кг. Він абсолютно безпорадний, не в змозі навіть повзати. До 8 місяців він живиться тільки молоком матері. Іноді грудне вигодовування затягується до 3 років. Тривалий час діти знаходяться поряд з батьками. Живуть горили в природі приблизно до 40 років. У неволі на десять років довше.

Попередній пост

Горили

Горили – найбільші із сучасних приматів. Рід горил включає два види: західну (рівнинну) і східну ... Читати далі

Наступний пост

Як же набрид цей дощ…

Як же набрид цей дощ, – думає самець гірської горили, що ховається як під парасолькою ... Читати далі