Мангобей і горила стали кращими друзями

Ці чудові фотографії, зроблені в зоопарку Дубліна, що в Ірландії, розкривають дружні взаємини між африканським червоноголовим мангобеєм і трирічною західною рівнинною горилою. Вже такого ви ніколи не побачите в умовах дикої природи.

Мангобей, що нещодавно прибув в ірландський зоопарк, неначе щось шепоче на вухо своєму новому другові. За словами доглядачів, ці мавпи так швидко подружилися.

– Нам було дуже цікаво спостерігати, як абсолютно різного виду мавпи звикають один до одного і розвивають стосунки, – розповідає старший керівник з африканських приматів Хелен Кларк Бенет. – Головною в цих стосунках є ще зовсім юна горила, що виявляє особливу цікавість до нового мешканця.

– Горили взагалі дуже допитливі тварини. Їх привертає все нове і невідоме. Вони завжди готові до нового знайомства і швидко адаптуються. Раніше ми навіть не уявляли, що такі різні мавпи здатні на такі теплі взаємини. Ми постаралися зробити усе можливе, щоб створити цим мавпам комфортні умови, – пояснює Хелен.

– Поки ці мавпи ще молоді, вони житимуть в одній вольєрі, але з часом їх розділять, – каже експерт. – Як тільки в нашому зоопарку з’являться ще мангобеї, ми обов’язково переведемо цю мавпу до її родичів. А доки нехай живуть разом.

Червоноголові мангобеї зустрічаються в Центральній Африці. Живуть на деревах, але іноді в пошуках їжі спускаються на землю.

Морква для горили

Які на ваш погляд улюблені ласощі мавп? Думаю, більшість з вас відразу згадає про банани, проте це лише стереотип. Погляньте на цю горилу. Мавпа явно віддає перевагу перед бананами моркві, причому чим більше моркви, тим краще!

З деяких пір один із самців у вольєрі став поводитися дуже дивно. Горилі дуже сподобалася морква, причому сподобалася настільки, що самець відібрав її у всіх мавп у вольєрі!

Самець не просто їв моркву, він мало не проковтував її цілком! Цікаве те, що інші горили явно були не такі залежні від моркви. У вольєрі, окрім любителя моркви, живуть дві дорослі горили і одне дитинча. Саме воно набралося нахабства і таки викрало пару морквин у самця, що причаївся в кутку.

Попередній пост

Горила та метелики

Декілька незвичайних фотографій вдалося зробити фотографові Анупу Шаху в тропічних лісах Центральної Африканської Республіки. В ... Читати далі

Наступний пост

Незвичайний самець горили по кличці Амбам

Самець горили по кличці Амбам, який мешкає в парку дикої природи Порт-Лімпн, що в графстві ... Читати далі