Перевага ввічливості

Жінка працювала на м’ясокомбінаті. Одного разу, наприкінці свого робочого дня вона пішла в морозильну камеру, щоб щось перевірити, але двері випадково закрилися і вона виявилася замкнута зсередини.

Хоча вона кричала і стукала щосили, усе було безрезультатно, оскільки ніхто не міг її почути. Більшість робітників вже пішли, а зовні морозилки неможливо почути, що відбувається усередині.

Через п’ять годин, тоді як вона вже була на межі смерті, охоронець заводу, врешті-решт, відкрив двері. Вона дивом врятувалася від смерті. Коли пізніше вона запитала в охоронця, чому він вирішив перевірити морозильну камеру того дня, адже це не входило в його обов’язки.

Він відповів: «Я працюю на цьому заводі вже 35 років, сотні людей приїжджають і від’їжджають щодня, але ти одна з небагатьох, хто вітався зі мною вранці і прощався наприкінці робочого дня. Багато хто ставиться до мене, так ніби я невидимий.

Сьогодні, коли Ви прийшли на роботу, то як завжди сказали мені «Привіт». Але цього вечора після робочого дня, я з цікавістю помітив, що не почув ваше «до скорого, побачимося завтра» і не бачив, щоб ви покидали територію заводу. Тому я вирішив перевірити навколо заводу. Я так звик до вашого «привіт» і «до скорого» щодня, адже вони нагадують мені, що я комусь потрібний. Не почувши сьогодні ваше прощання, я зрозумів, що щось сталося. От чому я скрізь шукав вас».