Як потрапити в 2%

Бернард Шоу (1856-1950)

Ірландський драматург Бернард Шоу якось сказав: “2% людей – думає, 3% – думає, що вони думають, а 95% людей краще помруть, ніж будуть думати”. Такого висновку Шоу дійшов, напевно, спостерігаючи за своїми сучасниками. Сам митець помер у 1950 році, але навряд чи з тих часів щось змінилося: звичка думати в людей не є надто приоритетною. Найкращий приклад цьому в сучасному світі – це поведінка жителів однієї північно-східної території: що хоче більшість з них залишається загадкою для решти світу, втім як і для них самих.

Взагалі, у кожного жарту є доля жарту, а решта – це гірка правда. Що ж мав на увазі великій ірландський драматург? Напевно, те, що люди часто керуються не логікою у своїх вчинках, а емоціями, звичками (“бо так прийнято”), стадними інстинктами (“бо так всі роблять”), не замислюючись про те, що вони чинять. На жаль, але це можна віднести абсолютно до всіх нас: часто ми не розуміємо, що робимо, навіщо воно нам, що ми збираємося отримати чи які наслідки можуть виникнути з нашої діяльності. Звичайно, ми на щось розраховуємо, але де гарантії того, що результат нашої праці буде саме таким, на який ми очікуємо? Адже часто наші зусилля виявляються марними чи результат не виправдовує покладених надій.

Що ж з цим робити? Менше послуговуватися емоціями, звичками,  звертати менше уваги на думку оточення (адже ви ще не забули про 95%?), виробити звичку частіше користуватися «сірими кліточками мозку», як постійно нагадував відомий літературний герой, детектив Еркюль Пуаро. Спочатку це може бути не так просто, даватиме про себе знати сила старої звички не користуватися власними «сірими кліточками», проте з часом такий підхід допоможе потрапити до жаданих 2%. Звісно, якщо це потрібно вам.

P.S. Для початку варто обмежити перегляд телебачення, бо воно здатне будь-якого інтелектуала загнати у вище згадані 95%.

Сподіваємось, що ця інформація була корисною для вас.

З любов’ю, редакція сайту