Мартишка Бразза

Мартишка Бразза має дуже своєрідну зовнішність – побачивши хоч би одного разу цю незвичайну мордочку, надалі її вже не сплутаєш із жодною іншою мавпою.

Мешкають ці мавпи в Центральній Африці, вибираючи собі найрізноманітніші місця для проживання. Зустрічаються вони як у сухих гірських лісах, так і на заболочених ділянках з високими травами. Власне, тут їх і зустрів італійський граф П’єр-Поль-Франсуа-Каміль Саворньян де Бразза (1852-1905), на честь якого названі ці мартишки. Дослідник і натураліст, граф де Бразза відправився в екваторіальну Африку за дорученням французького уряду і привіз з подорожі опис багатьох звірів і птахів.

Але повернемося до зовнішнього вигляду цих мавп. У них жовтувато-сіре хутро, біла борода і червонясто-каштановий півмісяць на лобі. Живіт і горло приматів забарвлені у світліші кольори – помаранчеві, білі, рожевуваті чи сірі. Шерсть на боках, спині і голові оливково-зелена.

Завдяки своєму непримітному забарвленню мавпи Бразза уміють вправно ховатися в листі. Крім того, у випадку небезпеки вони завмирають на місці, перетворюючись на нерухому статую.

Мавпи Бразза живуть невеликими сімейними групами, очолюваними одним самцем. Його легко упізнати, оскільки самці майже в два рази більше за самок.

Якщо солідний голова сімейства важить близько 7,5 кг, то його витончені дружини ледве дотягують до відмітки в 4,5 кіло. У групі немає жорсткої ієрархії, оскільки самець не прагне до безумовного лідерства, допускаючи трохи непослуху з боку домочадців.

Більшу частину часу мавпи проводять на деревах, живлячись насінням, листям, плодами і комахами. Іноді в їх раціон входять пташині яйця і дрібні плазуни. У пошуках їжі можуть також спуститися на землю. Цікаво, що Бразза, також як і інші мартишки, мають розвинені защічні мішки, зовсім як у звичних для нас хом’яків, тому вони відправляють у рот відразу багато їжі, щоб її ніхто не відібрав.

 

Тривалість життя в них близько 20 років. Вагітність триває від 180 до 213 днів і закінчується народженням одного малюка.

Попередній пост

Роловейська мартишка

Роловейські мартишки живуть під самими кронами вологого африканського тропічного лісу і живляться тим, що їм ... Читати далі

Наступний пост

Білокоміркові мангобеї з Дублінського зоопарку

В ірландському зоопарку Дубліна народилися двоє дитинчат рідкісної мартишки – білокоміркового мангобея. У неволі білокоміркових ... Читати далі