Котячий або кільцехвостий лемур

Котячий або кільцехвостий лемур багато кому знайомий по мультфільму «Мадагаскар». Це найбільш відомий вид з усього славного сімейства лемурових. Ще одна його назва – ката, а місцеві жителі звуть його макі.

Мешкають ці забавні істоти тільки на острові Мадагаскар, точніше в південно-західній його частині. За розмірами кільцехвості лемури найбільше схожі на кішок – довжина їх тіла 38-45 см, а максимальна вага близько 3,5 кг. От тільки красивий смугастий хвіст у них явно не котячий – його довжина сягає 55-62 см, а вага 1-1,5 кг.

Власне, хвіст котячі лемури і самі вважають своїм головним надбанням. Коли вони ходять по землі, то тримають його вертикально, щоб бути як можна помітнішими. Решту часу користуються хвостом для підтримки рівноваги на тоненьких гілочках.

Шерсть котячих лемурів забарвлена в сірий колір, хоча іноді вона може бути рожевувато-коричневою. Кінцівки зазвичай сіруваті, голова і шия темного кольору. Внутрішня частина тіла біла, морда прикрашена темними плямами трикутної форми, розташованими навколо очей.

Кільцехвості лемури – соціальні тварини. Вони живуть великими змішаними групами по 20-30 тварин. Ранок у них починається зі своєрідної медитації: всівшись на задні лапи і розкинувши руки в боки, вони гріють на сонечку свій живіт, чим сильно схожі на любителів йоги.

Потім лемури вирушають на пошуки їжі. Цікаво, що в їх раціоні зовсім немає білку, зате багато вуглеводів у вигляді фруктів, листя, рослин і навіть кактусів. Їжу вони шукають на землі, але далеко від дерев не відходять, щоб у будь-який момент можна було встрибнути на гілку. Творці знаменитого мультфільму не збрехали, коли зробили фосів головними ворогами лемурів – ці хижі ссавці і правда ніколи не відмовляються від задоволення перекусити якимсь хвостатим звірятком, що зазівалося.

А от зробивши самця королем лемурів, сценаристи явно віддавали данину людському ладу життя, адже насправді править групою самка – найдосвідченіша і найхитріша. Саме вона керує життям лемурського колективу. Можливо, тому головний лемур з мультфільму увесь час приміряв на себе жіночий одяг.

Вагітність у кільцехвостих лемурів триває близько 4,5 місяців. Як правило, народжується тільки один малюк, який відразу ж висне на самці. Перший час мама носитиме його на животі, потім він пересяде на спину. Через місяць-два дитинча почне робити перші самостійні маленькі подорожі, повертаючись до матері щоб поїсти і зігрітися. 5 місяців самка годуватиме його своїм молоком, а в півроку він стане повністю самостійним.

Всього ж живуть котячі лемури близько 35 років.

Попередній пост

Лемур. Особливості лемура

Лемури є одними з найбільш незвичайних приматів, які притягають любителів тваринного світу своєю незвичайною і ... Читати далі

Наступний пост

Червоний лемур варі

Рудий пухнастий лемур (чи червоний лемур варі) мешкає в субтропіках на північному сході острова Мадагаскар. ... Читати далі