Непомітне копіювання

Найбільш дієвий та ефективний виховний принцип – це не «правильні» слова та «високорозумні» напучування, а власний приклад, який дитина, часто не усвідомлюючи, копіює, як би «знімає під копірку» з батьків. Чи хочуть цього батьки чи ні. Навіть, якщо вони не до кінця це усвідомлюють.

Варто зауважити, що діти переймають не тільки поведінку (і добрі, та, на жаль, погані звички), але саме батьківське ставлення до життя, їхню систему цінностей. Навіть у тому випадку, якщо батько спеціально цього не прищеплюють дітям, або ж, і таке буває, коли самі не здогадуються, що в них, батьків, ця система цінностей має саме такий вигляд.

Зважаючи на це, треба менше нарікати на оточуючий світ, коли улюблене чадо починає «видавати» таке, що буквально ошелешує батьків. Адже причина такої дитячої поведінки може бути прихована в самих батьках, в якихось ледь помітних (втім, лише для самих батьків) дрібницях, які так майстерно копіюють діти. Це можна довести на наступних прикладах, на які так багате оточуюче нас життя.

Для прикладу візьмемо ставлення більшості пересічних українців до… функцій держави і до органів влади. Здавалося, що ж у цьому спільного з вихованням дітей? У тому і річ, що діти прекрасно бачать і відчувають це ставлення, яким, у свою чергу, з часом починають послуговуватися в житті. Лише часто-густо з певним нюансом: місце держави починають займати… самі батьки.

Як більшість українців ставиться до держави та органів державної влади? Держава, чиновники до кінця життя просто зобов’язані вирішувати всі їх насущні питання. Навіть у тому випадку, якщо це не входить у коло їх компетенції. Просто зобов’язані. І крапка. А як ставиться багато сучасної молоді до власних батьків? Дайте вгадаємо: так само? Так співпало? Навряд чи…

З цієї ж «опери» – нешанобливе ставлення до органів державної влади. А потім дивується старше покоління, чому молодь стала така нечемна. Який приклад показали, те і маєте…

Звісно, часто причиною нешанобливого ставлення до органів влади є їх некомпетентність, корумпованість (дуже модне нині слово, ніби раніше корупції не було), зневага оточення, тобто громадян, які самі обрали ці органи влади. Отож, що самі. Тоді чому нарікаєте? І крім того подаєте, навіть часто не здогадуючись, приклад дітям, наступному поколінню. А потім дивуєтесь, а чому ж молодь пішла така? А звідки їй, цій молоді, іншій з’явитися, якщо вона іншого прикладу, окрім вашого, не бачила?

Цей список скарг і нарікань можна продовжувати далі, проте краще перейти до вирішення цієї проблеми. А вирішення усього цього клубка проблем міститься лише в одному – у відповідальності. У відповідальному ставленні до обрання органів державної влади, особистому до них ставленні, і держави загалом. Дивишся, і проблем у країні поменшає, і в родині… Дивина і годі!

Сподіваємось, що ця інформація була корисною для вас.

З любов’ю, редакція сайту