Звичайний бурий лемур

Звичайний бурий лемур – єдиний із шести видів бурих лемурів, в якому самки і самці майже не відрізняються зовні.

І ті, і другі розміром не більше домашньої кішки, одягнені в сіро-коричневі шубки з густим коротким хутром, більше рудим на спині і сіруватим у нижній частині. Пишні бакенбарди обрамляють їх чорні мордочки, головною прикрасою яких є, без сумніву, великі яскраво-помаранчеві очі.

Усе життя бурих лемурів проходить на деревах, вниз вони спускаються тільки у випадку крайньої необхідності і витрачають на це не більше двох відсотків свого часу.

Ці деревні жителі пересуваються крізь пишні крони на чотирьох лапах одночасно і балансують у стрибку пухнастим хвостом завдовжки більше півметра.

Багаті рослинністю ліси Мадагаскару забезпечують своїх мешканців соковитим листям майже цілий рік. Але при усьому достатку багато з цього листя неїстівне для тварин, шлунок яких не пристосований до переварювання токсинів, що виділяються ними.

Бурі лемури, занадто сильно залежні від рослинної їжі, навчилися справлятися з цією проблемою. Їх організм краще за інших пристосований до високої концентрації токсинів, що поступають з їжею. Окрім листя, у меню бурих лемурів входять цикади, павуки, багатоніжки, а також кора, смола, земля і навіть червона глина.

У звичайних бурих лемурів немає постійного періоду активності, і їх поведінка багато в чому визначається зовнішніми обставинами. Наприклад, у сухий сезон лемури активніші вночі, те ж саме відбувається і під час повного місяця.

Попередній пост

Червононашийниковий лемур

Територія, на якій живе ще один представник лемурів, – червононашийниковий лемур, практично не перетинається з ... Читати далі

Наступний пост

Червонолобі лемури

Червонолобі лемури – мешкають як і інші лемури, виключно на острові Мадагаскар. Невідомо, з яких ... Читати далі