Червонолобі лемури

Червонолобі лемури – мешкають як і інші лемури, виключно на острові Мадагаскар. Невідомо, з яких причин, але розселилися вони по двох протилежних боках острова: одна частина популяції вибрала для життя вологі ліси східного узбережжя, а друга віддала перевагу посушливішому клімату західного узбережжя.

Відмінності в смаках і звичках червонолобих лемурів, що живуть по різні боки Мадагаскару, не обмежилися тільки вибором місця проживання. Так, західні лемури живуть скупчено і задовольняються меншою площею, ніж їх східні родичі, тому щільність «населення» в їх краях значно вища.

У питаннях живлення західні червонолобі лемури також консервативніші: їх раціон майже повністю складається з листя, кори дерев, тоді як їх східні сусіди часто різноманітять своє меню насінням, квітами або нектаром. Проте в голодну пору року всі без виключення червонолобі лемури проявляють дивну одностайність, переходячи на ситнішу їжу у вигляді грибів і комах.

Незважаючи на відстань, що розділяє їх, обидві частини популяції складають єдине ціле, а отже і спільних рис у них значно більше, ніж відмінностей.

Фірмовий знак усіх червонолобих лемурів – темна смуга, що йде від носа до лоба і закінчується білими дугами над очима. Самці більше нарядні, ніж їх подруги: їх голови прикрашає рудувата корона і ясно-бежеві бакенбарди. Самкам у цьому сенсі пощастило менше – корона їм не дісталася, а їх бакенбарди не такі пишні. Проте червонувато-коричневі шубки самок виглядають набагато ефектніше, ніж сірі «костюми» самців.

Більше половини довжини тулуба червонолобих лемурів доводиться на розкішний пухнастий хвіст, який допомагає їм балансувати під час стрибків з гілки на гілку. Зелені крони тропічних дерев – рідна стихія лемурів, тут вони їдять, сплять, знайомляться і доглядають один за одним. Розчісування шерсті – важливий ритуал у спілкуванні червонолобих лемурів, і проводиться він дуже незвичайним способом. Шість нижніх зубів виступають вперед, утворюючи щось на кшталт гребінця, за допомогою якого лемури наводять красу собі і своїм друзям.

Червонолобі лемури – один з небагатьох видів лемурів, життя яких не підпорядковане матріархату. Групи, що зазвичай включають 7-8 тварин, складаються з приблизно однакового числа самців і самок, що спілкуються між собою за допомогою запахів і звуків. Виділяючи певні запахи, червонолобі лемури повідомляють родичам про своє здоров’я, місце розташування або соціальний статус, а за допомогою звуків попереджають про небезпеку, визначають межі своєї території або оголошують загальний збір групи.

Необхідні нюанси і деталі доповнюються красномовними жестами, позами і мімікою. Червонолобі лемури відкриті для спілкування, і в їх поведінці ознаки агресії – велика рідкість.

Попередній пост

Звичайний бурий лемур

Звичайний бурий лемур – єдиний із шести видів бурих лемурів, в якому самки і самці ... Читати далі

Наступний пост

Зацікавлені лемури

Фотограф Саймон Сбараглія провів декілька тижнів на Мадагаскарі, де головним об'єктом його спостережень сталі лемури. ... Читати далі