Тлумачення сновидінь

Що ж до тлумачення сновидінь, то захоплюватися цим, по-моєму, не варто. По-перше, з’ясування витоків нічних кошмарів, розмотування заплутаного клубка зникаючих образів – справа тонка, що вимагає серйозної професійної підготовки, і батькам не варто братися за це самим.

А по-друге, як відомо, тлумаченням снів особливо люблять займатися ворожки і тому подібний контингент. Знамениті психіатри Зиґмунд Фрейд і Карл Густав Юнг, завдяки яким у психології так поширилося тлумачення сновидінь, теж, виявляється, не з чуток знали про різного роду окультні та магічні практики.

Тому краще взагалі не потрібно вникати в прихований зміст снів. Особливо снів страшних, зловісних. Це може ще більше заразити людину страхітливими враженнями і вкінець розхитати психіку. Тим більше якщо йдеться про дітей.

Заходи обережності

Краще вжити ті заходи обережності, про які знову-таки прекрасно знали ще наші прабабусі:

– Нервовій, збудливій дитині – а саме такі діти в першу чергу схильні до нічних кошмарів – треба дотримувати режим дня, уникати перевантажень і перевтоми. А то дуже часто їх у 4-5-річному віці мало не щодня водять по різних студіях і міні-ліцеях, а потім не розуміють, від чого в дитини порушується сон.

– Перед сном слід утримуватися від шумних ігор, бурхливих веселощів, метушні. Дві-три останні години перед відходом дитини до сну повинні проходити в спокійній обстановці. Нехай дитина помалює, пограє в іграшки або в настільні ігри, послухає читання вголос. Активних, рухливих дітей корисно виводити перед сном на вулицю (за умови, що вони не бояться темряви). Але і там не можна давати їм особливо пустувати, а потрібно займати розмовами або ролевими іграми, що не мають на увазі бігу, боротьби та ін. Наприклад, грою в магазин, в автозаправку, у ресторан, у дочки-матері і т. п.

– Вразливим дітям не варто читати перед сном чарівні казки. Особливо такі, де фігурують велетні, лиходії, людоїди. Врешті-решт, вибір книг зараз дуже великий, і можна без зусиль знайти щось більш наближене до реального життя, а чарівні казки читати вдень.

– Якщо дитині ночами сняться кошмари, потрібно абсолютно виключити телевізор і відео. Як би вона не наполягала! Ви ж не поведете її з високою температурою на вулицю, навіть якщо вона влаштує істерику, вимагаючи гуляння. Не поведете, бо злякаєтеся ускладнень. Чи, наприклад, строго дотримуватиметеся дієти при дисбактеріозі, алергіях та ін., хоча діти теж від цього не в захваті. От і з телевізором має сенс дотримання такої ж твердої позиції. Для психічного здоров’я правильна «дієта» потрібна не менше, ніж для здоров’я фізичного. Причому дитині, що страждає нічними кошмарами, шкідливо не лише дивитися телевізор самій, але і знаходитися в тій кімнаті, де телевізор дивляться дорослі. Дорослим частенько здається, що це нешкідливо. Адже малюк не звертає уваги на екран, він поглинений своїми іграми, йому нецікаві дорослі фільми і випуски новин. Але люди, які так вважають, глибоко помиляються. Коли людина знаходиться в розслабленому стані, коли її щось відволікає, набагато легше впливати на її підсвідомість. Якщо вона намагається вникнути в сенс того, що чує, їй буває простіше виставити психологічний захист. Коли ж інформація з телеекрану йде як би фоном, дитина від неї не захищена абсолютно. А що зараз ретранслюється по телебаченню?

– Вибухи, вбивства, катастрофи, війни і озброєні конфлікти. Усе, що нагнітає жах, створює в дітей почуття повної незахищеності і, відповідно, обертається ночами страхітливими видіннями. Крім того, незвично швидкий темп мови, засвоєний останніми роками нашими дикторами, мерехтіння кадрів розбурхують психіку і теж знижують психічну опірність дитини.

Автор: Тетяна Шішова

Попередній пост

Нічні кошмари або перемога над сном

Напевно, немає на світі людини, якій хоч би іноді не снилися страшні сни. Особливо часто ... Читати далі

Наступний пост

Дитячі залежності

Проблема дитячих залежностей стоїть зараз дуже серйозно. Вона посилюється ще й тим, що багато батьків ... Читати далі