Дитинча блакитноокого лемура

У відомому французькому зоопарку La Palmyre Zoo народилося симпатичне дитинча блакитноокого лемура. Малюк з’явився на світ дуже слабеньким і не міг як слід чіплятися за шерсть матері, тому доглядачі вирішили потурбуватися про дитинча, повністю узявши на себе відповідальність за його життя і забезпечивши йому 24-годинний догляд.

У зоопарку вже є досвід з догляду про новонароджених лемурів, за якими не могли через низку обставин доглядати їх матері. У цій галузі вони досягли значних успіхів.

Зараз маленькому лемурові вже два місяці, він набрав необхідну вагу і став дуже активним. Слід зазначити, що малюк не був позбавлений контакту зі своїми батьками і бачився з ними постійно. Минулого тижня сім’я знову возз’єдналася і була переведена у вольєру в оновленому корпусі, де малюк може бачити інших своїх родичів, сидячи у своїй просторій клітці.

Це спеціальні заходи обережності були вжиті у зв’язку із ще доки дуже маленькими розмірами дитинчати, але щойно він підросте, його відразу ж випустять з «ув’язнення» і тоді він зможе повноцінно спілкуватися з іншими лемурами.

Блакитноокий лемур або чорний лемур Склатера – невеликий примат розміром з кішку. Їх батьківщиною, як і для інших лемурів, є Мадагаскар – острів, розташований біля східних берегів Африки. В основному їх можна зустріти в західній частині острова. Цей вид лемурів мешкає в сухих західних лісах, цитрусових і кавових плантаціях, що перемежаються лісовими ділянками.

Довжина тіла – 41 см, хвоста – 51-65 см, вага від 1,8 до 2,4 кг. За своєю поведінкою дуже схожі з чорними лемурами, проте відрізняються – кольором шерсті та очей: самці – чорні, а в самок шерсть червонувато-коричневого кольору, у самок і самців – блакитні очі, що відрізняють їх від інших приматів.

Це соціальні тварини, які збираються в групи від п’яти до десяти осіб. У групі лідирують самки, що встановлюють свої порядки і мають перевагу у виборі їжі. Шлюбний період – у червні чи липні. Вагітність у самки триває чотири місяці, після чого (у вересні-листопаді) на світ з’являється один або два дитинчата.

Ветеринар із Загребу стала мамою маленькому лемурові

Ветеринар із зоопарку Загребу (Хорватія) Ясна Стосик, повністю узяла на себе турботу про маленьке дитинча лемура на прізвисько Король Джуліан.

Ясна Стосик знаходиться біля Короля Джуліана цілодобово, оскільки годувати його доводиться кожні дві години. Малюк розвивається добре і росте дуже швидко, хоча із самого початку він важив лише 68г.

Ясна носить малюка на собі в спеціально виготовленій сумці, а після закінчення робочого дня забирає його до себе додому – там лемурчик має можливість вільно грати в усіх кімнатах.

– Короля Джуліана не назвеш звичайним домашнім вихованцем, – ділиться Ясна, – але він хоч би не гризе і не дряпає меблі. Та і в небезпечні місця не лізе. З моїми домашніми в малюка склалися різні стосунки: мою маму він любить, а от батька – так і намагається укусити за ніс.

Малюк дуже любить сидіти на голові Ясни, чіпляючись своїми маленькими лапками за її волосся, так само як вони це роблять у дикій природі – чіпляючись за шерсть своєї матері.

Хоча жінка усвідомлює те, що рано чи пізно йому доведеться повернутися назад до своїх родичів у зоопарк. За словами ветеринара, вони по трохи привчають Короля Джуліана до інших лемурів.

Жінка обіцяє, що відвідуватиме його, навіть коли він стане дорослим лемуром.

Попередній пост

Мангустовий лемур з Лінтона

У зоопарку британського Лінтона з'явилося на світ дитинча рідкісного виду мангустового лемура. У пари мангустових ... Читати далі

Наступний пост

Дитинча сірого бамбукового лемура

Крихітне новонароджене дитинча сірого бамбукового лемура чіпляється за спину свого старшого ... Читати далі