Дитинча сірого бамбукового лемура

Крихітне новонароджене дитинча сірого бамбукового лемура чіпляється за спину свого старшого брата, таким чином, малюк здійснює перше знайомство зі своїм новим домом.

Із широко розплющеними очима Рейкі пізнає світ, що оточує його. Дитинча виглядає як крихітна кулька з пуху, але він поза небезпекою, оскільки за ним гострозоро стежить його старший брат Тсігі, він ніжно оберігає свого молодшого брата, переміщаючись з ним по деревах – з гілки на гілку.

Рейкі і його брат-близнюк Роа оселилися в зоопарку «Чесінгтонський світ пригод», у графстві Сурей, Великобританія.

Сірий або східний бамбуковий лемур найменший представник роду Бамбукових лемурів. Довжина тіла лемура – 284 мм, хвоста – 366 мм. Середня вага дорослого самця складає 720-750 г, а дорослої самки – 650-670 г.

Сірий бамбуковий лемур мешкає в тропічних лісах (у заростях гігантського бамбука і бамбукової трави) острова Мадагаскар. Зустрічаються в районах з підвищеною вологістю на висоті між 1260 і 1950 м над рівнем моря.

Цей вид лемурів унікальний тим, що він один з трьох видів приматів у світі, що мешкають у заростях бамбука і живе виключно завдяки йому. У бамбукових лемурів дуже спритні руки і чудова координація – краща, ніж в інших лемурів. Швидше за все, ці властивості в них з’явилися завдяки їх любові до невеликих, але досить смачних і поживних бамбукових пагонів.

Бамбукові лемури віддають перевагу вертикальній позі під час пересування по деревах. Вони здійснюють швидкі, але дуже точні стрибки з однієї рослини на другу, у такий спосіб прокладаючи шлях через бамбуковий ліс. Але, коли лемури опиняються на землі, або ж на міцній горизонтальній гілці, вони переміщаються рачки.

– Ми дуже раді, що Рейкі і Роа з’явилися в нас у Чесінгтоні, – ділиться менеджер зоопарку Марк Бордман, – Це дуже чудово, що малюки подружилися зі своїм старшим братом. Він наглядає за ними, і вони прекрасно прижилися в групі таких же лемурів як вони самі.

Зоопарк Честеру представив дитинча гапалемура

Зоопарк Честеру у Великобританії представив нове дитинча рідкісного гапалемура.

Цей симпатяга народився в самки по кличці Молі і самця Фаді і став першим їх потомством. Доглядачі намагаються уважно стежити за малюком і його матір’ю, оскільки перші тижні після народження мають дуже велике значення в житті дитинчати.

– І мати, і батько виконують важливу роботу по догляду за новонародженим, – розповідає куратор по ссавцях Тім Роулендс. – Молі стала чудовою матір’ю, не дивлячись на те, що це її перший малюк. Фаді теж бере активну участь у вихованні свого первістка.

У дикій природі цих лемурів можна зустріти виключно в районі озера Алаутра, що на сході Мадагаскару. Озеро Алаутра (найбільше озеро на Мадагаскарі) є єдиним місцем, де багато очерету, яким і живляться гапалемури.

Попередній пост

Дитинча блакитноокого лемура

У відомому французькому зоопарку La Palmyre Zoo народилося симпатичне дитинча блакитноокого лемура. Малюк з'явився на ... Читати далі

Наступний пост

Сірі мишачі лемури

У центрі Лемурів з'явилися на світ дитинчата сірого мишачого лемура. Матір'ю крихітних малюків стала самка ... Читати далі