Інтернет і телевізор – що робити?

Як же все таки полюбляють люди нудьгувати за «старими, добрими» часами, коли все, здавалося, було зрозумілішим, життя – спокійнішим, повітря – чистішим, люди – добрішими, і діти менше проводили часу перед телевізором (комп’ютерів та Інтернету взагалі не було!), а читали книжки і більше проводили часу на подвір’ї.

Ну, стосовно спокою, чистоти повітря та людської доброти можна дещо посперечатися, і звичайно не знайти в жодному разі згоди, адже у світі все відносне. Проте не будемо гаяти часу на це, марно сподіваючись донести комусь насправді не таку вже важливу думку, адже сперечатися про такі речі немає особливої потреби через те, що ті часи давно минули, і, питається, який сенс про них згадувати, коли нинішній час ставить перед нами більш насущні проблеми. І ностальгія за минулим їх точно не вирішить.

А проблеми, точніші дві з них, ми вже пригадали: невизначеність нашого часу, яка часто виникає через надмірний потік інформації, яка нас буквально оточує з усіх сторін, та надмірне перебування дітей перед телевізором, а ще більше – у глобальній Мережі. Якщо ми підняли ці проблеми, то відповідно, повинні запропонувати шляхи їх вирішення. Між іншим, вони в нас є. При чому два: простий і більш складний.

Почнемо з першого, з простого. Отже, щоб вирішити ці дві проблеми сучасності слід… повернутися в Середньовіччя, або ж за відсутності такої можливості, поїхати на край світу, чим подалі від людської цивілізації. І ці проблеми буквально зникнуть, проте з’являться інші… Якщо такий стан справ вас не задовольняє, тоді переходимо до варіанту другого.

Варіант другий не може запропонувати чіткого і простого вирішення цієї проблеми, а лише допоможе з’ясувати причини виникнення цих проблем. А вам же самим доведеться приймати рішення, що з цим робити. Звісно, усе це не вселяє великої надії, проте це правда, на противагу всім обіцянкам, які пропонують начебто прості рішення наболілих проблем. У наболілих тривалих проблем насправді не буває простих рішень, як би нам не хотілося цього визнавати. Адже, погодьтеся, повертання в Середньовіччя – це ж не варіант рішення. Чи не так?

Отже, невизначеність нашого часу, як ми вже дійшли висновку, часто виникає через надмірний потік інформації, яка нас буквально оточує. З цим важко що робити, у сенсі потоку інформації, бо просто завдяки Інтернету та його доступності це стало реаліями нашого часу. Єдине, що тут можна зробити, так це оцінювати власні можливості зі сприйняття отримуваної інформації, тобто скільки інформації наш мозок і загалом нервова система здатні «переварити», і, відповідно, не перенапружувати їх. А також, по можливості, оцінювати достовірність цієї інформації, тобто чесність і об’єктивність її джерел.

Стосовно другої проблеми – молоді. Віртуальний світ привабливіший для неї, ніж реальний. Часто це стається через те, що батькам бракує часу, сил, натхнення вводити дітей у реальний світ, спільно проводити час разом. Так що в багатьох дітей просто немає ніякої альтернативи окрім телевізора та Мережі. От, у принципі, головна причина цієї проблеми, а шляхи її вирішення залишається за батьками…

Сподіваємось, що ця інформація була корисною для вас.

З любов’ю, редакція сайту

Попередній пост

«Неоцінені» люди

Напевно, всім доводилося стикатися з такою категорією людей, на думку якої, всі їм повинні, просто ... Читати далі

Наступний пост

Стати «Доном Річі»

Люди полюбляють слухати, читати історії, подібні до історії Дона Річі, бо вони є живим свідоцтвом ... Читати далі