Спілкування в сім’ї

Родина

Здавалося б, чого простіше – у вихідні чи після робочого дня поговорити з дружиною або з чоловіком, поділитися враженнями, новинами? Але чому багато пар, проживши певний час, раптом виявляють, що вони не можуть спокійно розмовляти – майже кожна розмова закінчується якщо не сваркою, то сутичками, роздратуванням і бажанням швидше закінчити обмін думками, розбігтися по кутках або залишитися наодинці з телевізором або з журналом.

Якщо згадати перші роки спільного проживання, то така проблема не просто не стояла перед молодою парою, а навіть здавалася смішною і неможливою, настільки було велике бажання спілкуватися, ділитися усім, навіть дрібницями. Що ж сталося потім?

Охолодження в стосунках? Відсутність інтересу до життя партнера? А, може, просте невміння підтримати розмову? Зрозуміле одне – у чоловіка і дружини, які люблять один одного, теми для розмови завжди знайдуться. Причому, це можуть бути не лише особисті теми, а спільне обговорення планів, розповіді про події дня, про роботу і друзів та ін. Їм не буває нудно один з одним, а можливість поговорити з улюбленою людиною здається набагато привабливішою за черговий серіал або спортивну передачу.

Любляче і щире зацікавлене один одним подружжя будує свою розмову абсолютно природно, без вигадування тем і вивчення правил побудови діалогів – просто їм дійсно цікаве все до дрібниць, що відбувається щодня з улюбленою половинкою. І навіть сварки, які трапляються і в найщасливіших сім’ях, не переривають цього сімейного діалогу.

Якщо ж ви стали помічати, що ваші розмови з чоловіком або дружиною вас стомлюють, що вони часто переходять у нескінченні і безплідні суперечки, а іноді закінчуються сварками, вам треба терміново міняти стиль спілкування. Перше, що вам буде потрібно – це навчитися слухати!

Теоретично ми всі знаємо, що головне в розмові – уміння вислухати співрозмовника. Але на практиці частенько поступаємо з точністю до навпаки, тобто, хочемо, щоб слухали нас, і не намагаємося вислухати іншу людину. І якщо за межами дому ми ще якось стримуємося, то в сім’ї розслабляємося і дозволяємо собі поводитися, як заманеться, ніби, усі свої, і етикет тут ні до чого.

От і з’являються образи, виникають на порожньому місці сварки і суперечки, і люди починають з часом уникати довгих розмов, не бажаючи псувати собі настрій сімейними сценами. А всього лише – треба дати можливість співрозмовникові завершити свою думку до кінця, не перебивати його, не коментувати його слова. І тільки потім треба висловлювати свою точку зору. Саме так виходить справжній діалог.

Але не варто і затягувати свої висловлювання: діалог – це коли розмовляють двоє. Якщо ви будете стомливо багатослівні, то у вашого співрозмовника просто увірветься терпець, або ж він втратить суть вашої розповіді, а потім і інтерес до неї.

Не треба забувати і про те, що всі люди по-різному сприймають інформацію. Більше того, у кожної людини є свій поріг, після якого вона вже просто не в змозі вникати в те, що їй кажеться. Якщо ви день у день висипаєте на партнера гору непотрібних подробиць і пліток або ж завантажуєте його проблемами інших людей, то не дивуйтеся, якщо він усе переплутає, а більшу частину сказаного просто не сприйме.

Загальновідомо, що чоловіки менше за жінок люблять говорити, більше того, жіноче базікання чоловіків часто просто дратує. Але так вже влаштовані люди: чоловіки в розмові вирішують проблеми, а жінки – випліскують свої емоції. У стані стресу жінок тягне полегшити душу і поділитися, а чоловіки, навпаки, замикаються в собі.

Жінки не мислять своєї розповіді без подробиць, які здаються чоловікам втратою часу і відводять від головного, адже, на їх думку, у розмові важливо передати інформацію і отримати її. І постійні жіночі ґрунтовні оповідання про незнайомих чоловікові колег, сусідів, подруг з усіма подробицями здатні роздратувати навіть найспокійнішого чоловіка.

Як же бути жінці, якщо хочеться не просто поговорити, а поділитися з власним чоловіком? Виявити здоровий глузд і врахувати особливості чоловічої психології. А вже емоції можна виплеснути в розмовах з подругами. Але і чоловіки повинні зрозуміти, що жінки – інші. І дуже часто проста розмова ні про що може зробити їх куди як щасливішими, ніж дорогі подарунки.

Виходить, що треба бути більш терпимими, щиро цікавитися один одним і розуміти, що не завжди, коли тобі хочеться поговорити, таке ж бажання є і у твого партнера.

У сім’ях, де є любов і пошана один до одного, проблем у спілкуванні не буває. Якщо у вас зовсім інша ситуація, варто замислитися про нормалізацію стосунків.

Сімакова Анастасія

Попередній пост

Психологія спілкування в сім'ї

Родина Спілкування. Велика сила захована в спілкуванні, в умінні спілкуватися один з одним. Спілкування в ... Читати далі

Наступний пост

Що допомагає і заважає спілкуванню

Родина У мистецтві спілкування дуже важливо вміти вислухати і зрозуміти того, з ким ви говорите. ... Читати далі