Ситуація 3: чоловік хоче зберегти сім’ю

Як зберегти сім’ю?

Важко, коли чоловік, голова сім’ї, не хоче боротися за її збереження, а всі зусилля здійснює тільки дружина. Але, мені здається, ще важчою є ситуація, коли не чоловік, а дружина сама провокує розлучення і хоче піти від чоловіка. Важчою є така ситуація через те, що, як зазначалося, жінки все ж таки більше зберігають свою схильність до сім’ї. І коли ця схильність зруйнована, це означає, що в душі жінки відбулися дуже серйозні зміни. Хоча, звичайно, і чоловіків можна частково виправдати жіночністю виховання, і жінок можна виправдати тим, що їх життя провокує бути більше схожими на чоловіків. Але все ж дружину прив’язує до сім’ї значно більше ниточок, ніж чоловіків, і це означає, що їй потрібно більше розірвати їх у своїй душі. Одна справа, якщо дружина йде від чоловіка-алкоголіка чи зрадника, а інша – коли чоловік не п’є, не зраджує і хоче зберегти сім’ю, а дружина його кидає.

Знову повторюся: все те, про що йшлося в ситуації із нестачею терпіння та смирення подружжя, про неправильний ієрархічний устрій сім’ї, все стосується і даної ситуації. Все, що говорилося про неможливість виправити іншу людину силоміць, підходить і сюди. Тому чоловікові залишається набратися і терпіння, і смирення. Чоловік має відновити правильну ієрархію в сім’ї. Чоловік повинен не стільки виправляти свою дружину, скільки самому виправляти себе і молитися за свою дружину.

Але легко сказати «відновити правильну ієрархію в сім’ї», а виконати це вкрай складно. Дружині легко відновити правильну ієрархію в сім’ї. Їй достатньо смирятися перед чоловіком. Правда, це теж не легко, але тут проблеми тільки в самій жінці. А яким чином чоловікові відновити правильну ієрархію? Приборкувати дружину? Це неможливо, якщо сама людина цього не хоче. Тому той випадок, коли дружина вдає із себе «бізнесвумен», яка досягла певних успіхів, звеличилась в очах суспільства, а найголовніше – виросла у власних очах, і їй чоловік здається вже якимсь несолідним для нового соціального положення, – цей випадок, напевно, виправленню майже не підлягає. Сім’я розвалюється неминуче.

Буває, напевно, ще один варіант – коли дружина залишає сім’ю через пристрасне любовне захоплення. Один такий випадок, що є доволі повчальним для чоловіків, які хочуть зберегти сім’ю, розповіла одна жінка, що мала вінчатися зі своїм чоловіком. Після декількох років сумісного життя, коли настали звичайні сірі будні, вона зустріла мужчину. Відбулося сильне захоплення. Розумом вона усвідомлювала, що чоловік – чудова людина, і що є донька, але голосу свого розуму вона не хотіла чути. Чоловік здогадувався, що в сім’ї відбувається щось недобре. «Я сама була, як не своя. Я розуміла, що моя сім’я може зруйнуватися, але зупинити себе не могла. Мене тягнуло до коханця, мене дратував чоловік, і справитися із собою не могла. Врятував мене від всієї цієї манії тільки чоловік. Він не скандалив, не кричав, він намагався допомогти мені розібратися в собі. І раптом все стало на свої місця, я зрозуміла, що ніхто мене так не розуміє, як мій чоловік, що він розуміє мене навіть краще за мене, і проміняти його на іншого, на чужу людину, стало страшно».

Це була дивовижна розповідь про те, як справжня любов може творити дива. Тільки по-справжньому любляча людина уміє відокремити тяжкий гріх від самої людини і продовжувати любити, не дивлячись на зраду.

Попередній пост

Ситуація 2: дружина хоче зберегти сім'ю

Як зберегти сім'ю? Розглянемо розповсюджену ситуацію, коли лише одна сторона хоче зберегти сім'ю, а друга ... Читати далі

Наступний пост

Відповідь родичам

Як зберегти сім'ю? Іноді питання про збереження сім'ї ставить не саме подружжя, а їхні родичі, ... Читати далі