Відповідь родичам

Як зберегти сім’ю?

Іноді питання про збереження сім’ї ставить не саме подружжя, а їхні родичі, перш за все, матері. У даному випадку матерям можна дати три поради.

Перше. Завжди треба пам’ятати, що виправлення іншої людини за нашим бажанням майже неможливе. Тому молитва залишається найбільш дієвим засобом для виправлення ситуації. Про це ми вже говорили. Жодні докори і звинувачення, як правило, не тільки не допомагають, а ще й ускладнюють ситуацію.

Друге. Якщо ми бачимо, що хтось із подружжя, можливо, помиляється, і ми хочемо допомогти виправити сімейні стосунки, все одно потрібно прагнути не втручатися в сімейні взаємини своїх дітей. Можна втішати, можна шкодувати, можна співчувати, але не втручатися, підштовхуючи когось із подружжя на певні дії. Стосунки подружжя, сім’я якого розпадається, настільки бувають заплутаними, що будь-яке зайве втручання ще більше все заплутає. Ніхто з родичів не може знати всіх тонкощів у взаєминах подружжя. А давати поради, не розібравшись у ситуації, дуже небезпечно.

Третє. Якщо ми все ж таки хочемо дати пораду, то себе треба десять разів перевірити: «Чи не дію я із пристрасті, чи не маю я упередженої думки?» Поради може давати тільки той, хто по-справжньому любить. «По-справжньому», це означає, між іншим, і неупереджено. Для перевірки себе треба стати на позицію чужої дитини: не своєї доньки, а свого зятя, не свого сина, а своєї невістки. І оцінювати ситуацію треба намагатися з їхньої позиції. А поради краще давати саме своїм дітям, при цьому завжди виправдовуючи зятя чи невістку, а не своїх діток, і завжди умовляючи їх пробачити і примиритися. Жодного осудливого слова стосовно зятя чи невістки звучати не повинно.

Попередній пост

Ситуація 3: чоловік хоче зберегти сім'ю

Як зберегти сім'ю? Важко, коли чоловік, голова сім'ї, не хоче боротися за її збереження, а ... Читати далі

Наступний пост

Замість післямови

Як зберегти сім'ю? Порада для жінок: Як помилки в зошиті впливають на кількість розлучень… Почну ... Читати далі