У дитини підвищена температура

На випадок, якби в дитини підвищилася температура, у кожному домі має бути термометр, і кожна мама або тато мусять уміти зміряти температуру малюкові.

Часом я справді хворий, а часом мамі й татові тільки так здається.

Але тут вирішують не вони й не я.

Просто в них є така подовгувата паличка, яку вони називають термометром.

І це термометр вирішує, чи я хворий, і якщо так, то наскільки.

Спочатку мені кладуть того термометра під пахву, а за якийсь час пильно в нього вдивляються.

Коли після цього в них стурбований вигляд і коли всі переходять мало не на шепіт – це означає, що я хворий.

А коли я хворий, то мені зовсім нічого не хочеться, тільки ото лежав би собі в ліжку.

Не хочеться навіть розмовляти з Ганібалом, ані підкидати його у повітря, ані ховатися від нього під ковдру, де він не зможе мене знайти.

Зовсім нічого не хочеться.

Навіть тертої моркви чи пюре з банана чи ще якоїсь із моїх звичних забавок.

Мені себе страшенно шкода.

Уночі до мене щохвилини навідується мама й кладе мені руку на чоло. Це дуже приємно. А коли знову запихають мені під пахву термометра й, уважно його дослідивши, веселішають – це означає, що я одужав.

І мама каже:

– Якщо вночі захочеш питоньки, сонечко – поклич мене. І татко одразу принесе тобі теплого молочка.

Тато ствердно киває головою і мовить:

– Так, хлопче, у цьому домі обслуга працює цілодобово!