Панди на дереві

Смішна панда Лі-Лі із зоопарку Ханчжоу

Велика панда на прізвисько Лі-Лі, що живе в зоопарку Ханчжоу, уподобала для свого щоденного відпочинку незвичайне місце. Вона із задоволенням повисає на гілках дерева, де може знаходитися більшу частину дня.

Вже впродовж кількох днів відвідувачі парку можуть спостерігати за Лі-Лі, яка висить на гілці в розслабленому стані. Тепер це її улюблена поза.

– Лі-Лі залазить на дерево і розвалюється там на гілках, звісивши свої лапи, – розповідає один з доглядачів. – В такому положенні вона може провести кілька годин, привертаючи до себе величезне число відвідувачів, які із задоволенням фотографують її.

Велика панда, або бамбуковий ведмідь – ссавець родини ведмежих з характерним чорно-білим забарвленням шерсті. Бамбукові ведмеді мешкають у гірських регіонах центрального Китаю, а саме в Тибеті і Сичуані. У другій половині XX століття ця тварина стала національним символом і гордістю Китаю.

Варто зауважити, що оренда бамбукових ведмедів зоопарками США і Японії стала важливою частиною дипломатії Китаю в 1970-і роки. Цей ведмідь став одним з перших проявів культурного обміну між КНР і західними країнами.

Але, вже починаючи з 1984 року, бамбукових ведмедів перестали дарувати в дипломатичних цілях. Китайський уряд прийняв рішення пропонувати великих панд іншим країнам на умовах 10-річної оренди, яка має на увазі орендну плату в 1 млн. доларів США на рік.

Крім того, обговорюються умови гарантії, за якої всі дитинчата, народжені на території інших країн у період оренди, є власністю Китаю.

Малюк панди застряг на дереві

Вони проводять більшу частину дня, поїдаючи бамбук або просто дрімають. Але цей ведмежа-панда, виявляється, знайшов, незважаючи на такий “напружений графік роботи”, час, щоб зайнятися гімнастикою.

Дитинча гігантської панди демонструє свої гімнастичні навички в Національному заповіднику Волонг, розташованому в провінції Сичуань, Китай. Міцуакі Іваго, японський фотограф з Токіо, зміг зафіксувати той момент, коли ведмедик повис на дереві вниз головою і почав виконувати вправи, гідні олімпійських золотих медалей.

Здавалося, він щосили намагається привести себе у вертикальне положення, після того, як його задні лапи заклинило між стовбурами дерева. Пан Іваго поділився: “Я просто відвідав вольєру, де живе панда, бо вони красиві тварини. Я хотів зробити кілька фотографій. Молодий ведмідь не зводив з мене погляду, як зачарований. Раптом він підійшов до дерева і зумів перекинутися з ніг на голову.

Ведмедик дивився на мене весь час, і в мене було таке враження, що він хизується перед камерою, як би кажучи: “Подивіться, що я можу зробити”. Я думаю, що це був просто його жарт. Він тільки прикидався, що застряг, а потім ще показав мені язика”.

Ведмідь продемонстрував шоу, насолоджуючись увагою приголомшених глядачів

Пан Іваго додав: “Я думав, що це буде просто ще один похід у зоопарк, але виявилося в результаті щось особливе. Я зрадів фотографіям, а потім подякував панді за це шоу”.