Сніг у подарунок

Сніг і зелені рослини – незвичайне поєднання, чи не так? Таку картину можна було спостерігати у вольєрі з великими пандами в американському зоопарку Сан-Дієго. Насправді тут сніг не випадав, його сюди привезли спеціально, щоб порадувати головних улюбленців зоопарку – великих панд. І це людям вдалося. Всього було привезено 15 тонн снігу!

Семимісячне дитинча панди по кличці Сяо Ллю носився вольєрою, не пам’ятаючи себе від радості, залучаючи до своєї метушні і свою мати – дорослу самицю гігантської панди на ім’я Бай Юн. У Сяо Ллю це перша снігова прогулянка в його житті.

У Китаї взимку сніг звичне явище, тому великі панди дуже люблять зиму. Вони себе почувають комфортніше в прохолоднішому кліматі, ніж у спекотному. Саме з цієї причини дирекція зоопарку вирішила створити для тварин умови наближені до природних. Їм просто подарували зиму!

Коли бамбукові ведмеді вийшли із закритого приміщення у відкриту вольєру, то відразу помітили зміну. Маленьке дитинча спочатку обережно обнюхувало сніг, а потім радісно став перекидатися і приставати до матері, щоб та пограла з ним. Обидві панди отримали величезне задоволення.

Гігантські панди проживають у зоопарку Сан-Дієго тимчасово. Їх сюди привезли з Китаю в рамках спеціальної програми, яка займається обміном і розведенням цих прекрасних тварин по всьому світу. Поки панди знаходяться в цьому зоопарку, в американських учених є можливість краще вивчити їх генетичні особливості і поведінку.

 

Сніговий сюрприз став можливим завдяки щедрим пожертвуванням, зібраним спеціально для тварин зоопарку. Зоопарк Сан-Дієго не відноситься до розряду найбільших зоопарків світу, проте входить до числа найпопулярніших. Його секрет – у новаторському підході і впровадженні передових технологій, які покращують життя тварин. Тут повністю відтворено природне середовище кожного з його мешканців.

В результаті цих нововведень у зоопарку стали прекрасно розмножуватися коали і великі панди, яких досить непросто утримувати через їх харчові смаки.

Панда і лід

Коли градусник показує температуру вище 35 градусів за Цельсієм, у співробітників зоопарків виникає безліч клопоту. Річ у тому, що більшість тварин погано переносять жару і їх у терміновому порядку необхідно охолодити. Хтось поливає тварин зі шланга, а хтось влаштовує у вольєрах басейни з холодною водою.

У китайському зоопарку від пекучого сонця страждала восьмирічна панда Вей-Вей. Для того, щоб тварина змогла перенести жаркі дні без наслідків для здоров’я, співробітники зоопарку пішли на хитрість.

У вольєру з пандою була доставлена величезна крижина, проте Вей-Вей ні в яку не хотіла до неї підходити. Хтось запропонував принадити панду морквиною, і ось вже через п’ять хвилин Вей-Вей блаженствувала на крижині паралельно ласуючи морквиною.

Відвідувачі зоопарку були просто в захопленні від побаченого. Спочатку Вей-Вей, поїдаючи морквину за морквиною, виявилася прямо перед крижаним блоком, на якому було найбільше моркви. Панда просто не могла відмовитися від таких ласощів і незабаром вже лежала животом на крижині. Коли морква закінчилася, панда вже не захотіла злазити і ще довгий час лежала на кризі.