Якщо не вони, то хто?

Здається, президентські перегони в США завершилися. Виявлений переможець, і переможений. «Прогресивна», як полюбляли казати в радянські часи, частина українського суспільства може заспокоїтися. Хоча дехто вважає, що розслаблятися поки ще рано, адже не відомо як нова американська влада ставитиметься до України.

Питання, ясна річ, серйозне, от тільки як ми особисто можемо вплинути на політику нової президентської адміністрації США? Звучить дещо глузливо, враховуючи той факт, що жителі України фактично не можуть ніяк вплинути на політику президентської адміністрації власної країни. Якщо хто взагалі здогадується про те, у чому ця політика полягає… Зважаючи на цей невтішний факт, що і залишається робити пересічному українському обивателю, так це хвилюватися за результати президентських виборів у США.

Хоча хвилюватися за подальшу долю Сполучених Штатів сильно не треба: адже в будь-якому результаті американці залишаться, так би мовити, з доларами, ну а ми, українці, з курсом долара. І це зовсім не зла іронія, а просто констатація правдивого, і одночасно сумного для нас факту: США, і в їх лиці американські громадяни, є суб’єктами, реальними гравцями в порядкові денному, що відбувається у світі, а Україна залишається лише статистом, який може лише спостерігати як інші країни реалізовують свої можливості.

Ми ж такого не можемо, і не хочемо, що буде ближче до істини. Нам куди простіше дивитися як живуть інші люди, мріяти жити так, намагатися влаштуватися там якимсь малокваліфікованим заробітчанином, і в жодній мірі, повторимо, у жодній мірі, не намагатися побудувати щось подібне у власній країні. Не те, що не намагаємося, навіть не думаємо, не мріємо про це.

Звичайно, дехто намагається переймати західний стиль життя у власному житті, оточенні, але більшість… Більшості набагато легше просто спостерігати як живуть інші, і мріяти, що хтось інший, наприклад, президент США, чи принаймні, віце-президент, щось зробить для України. Ясна річ, якщо не вони, то хто?

Редакція сайту