Що далі?

Філеас Фоґ ніяк не виказав своїх справжніх почуттів. Він просто залишив станцію разом з Паспарту та Аудою й подався додому. Весь наступний день він підраховував у себе в кімнаті гроші, які витратив на подорож.

О сьомій годині Фоґ зайшов до кімнати принцеси Ауди.

– Мадам, – сумно промовив він, – коли я віз вас до Англії, то збирався подарувати багатство. Однак боюся, що тепер це неможливо.

– Мій любий сер, – ніжно відповіла красуня, – Мені ваші гроші не потрібні… А потрібні тільки ви.

– Ви вийдете за мене?

Він аж нетямився від щастя й уперше за все життя виявив свої почуття.

– Паспарту! – гукнув господар. – Гайда до церкви і замов на завтра весілля!

– У понеділок? – запитав Паспарту.

– У понеділок, – усміхнувся Фоґ.

А тим часом Фоґові друзі останні кілька днів не тямилися від хвилювання. Вони й слова не чули про нього, відколи він 2-го жовтня подався в подорож.

Увечері 21-го грудня вони зібралися в клубі й чекали, чи з’явиться Філеас. А коли стрілки годинника показали 8:44, у двері клубу хтось постукав.

Це був Філеас Фоґ власною персоною. Але як йому вдалося виграти парі? Виявляється, Паспарту повернувся від священика з неймовірною звісткою.

– Завтра не понеділок, – задихався він від хвилювання. – Завтра тільки неділя.

А сьогодні… СУБОТА!

Під час подорожі навколо світу Фоґ здобув ще один день, адже рухався назустріч сонцю. Відповідно, дні для нього стільки разів зменшувалися на чотири хвилини, скільки градусів він проїжджав із заходу на схід.

Окружність земної кулі ділиться на 360 градусів, і якщо їх помножити на чотири хвилини, вийде рівно 24 години, тобто та сама додаткова доба. Він мав ще десять хвилин, щоб дістатися клубу вчасно.

Отже Фоґ виграв двадцять тисяч фунтів, але оскільки витратив на подорож близько дев’ятнадцяти тисяч фунтів; то не надто розбагатів.

Та якщо подивитися на це з іншого боку, він знайшов собі дружину й упродовж усієї подорожі почувався дуже щасливим. А хіба для цього не варто об’їхати навколо світу?!!